Prantsuse presidendikandidaat François Fillon sattus kolmapäeval tule alla abikaasa nõunikutöö pärast

Prantsuse presidendikandidaat Fillon on tule all abikaasa töö pärast

17
(Uuendatud 15:28 25.01.2017)
Prantsuse presidendikandidaat François Fillon sattus kolmapäeval tule alla abikaasa nõunikutöö pärast

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Leht kirjutas viitega palgatšekkidele, et Penelope Fillon'ile maksti 1998.-2002. aastani palka parlamendisaadiku abidele mõeldud fondist, vahendas BNS.

Kui François Fillon'ist sai tollase presidendi Jacques Chiraci valitsuses kabinetiliige, sai Penelope Fillon'ist 2002.-2007. aastani tema abikaasa asendusliikme Marc Joulaud' assistent. Filloni pressiesindaja sõnul pole reegleid rikutud, kuna kandidaadi naise töö polnud fiktiivne.

Praegused prognoosid näitavad, et presidendivalimistest kujuneb lahing konservatiivist ekspeaministri François Filloni, paremäärmuslaste liidri Marine Le Peni ja 39-aastase endise majandusministri Emmanuel Macroni vahel, kes on olnud ka sotsialistide valitsuses.

Fillon väljendas esmaspäeval muret USA uue valitsuse kursi pärast ja rõhutas, et Euroopa vajab kontinendi kaitsmiseks ja võitluseks islamiäärmusluse vastu uut sõjalist liitu.

Fillon visandas plaani usutluses ajalehtedele Le Monde ja Frankfurter Allgemeine Zeitung enne esmaspäevast kohtumist Saksa kantsleri Angela Merkeliga.

Fillon süüdistas USA-d islamiäärmuslusest lähtuva ohu süvendamises ja ütles, et president Donald Trumpi "agressiivne hoiak" peaks veenma Euroopat "ennast organiseerima". Presidendikandidaat ei täpsustanud, milline peaks olema uue liidu suhe NATO-ga.

17
Tagid:
abikaasa, nõunikutöö, presidendikandidaat, nõunik, kriitika, Penelope Fillon, François Fillon, Prantsusmaa