Põhja-Korea liider Kim Jong-un

USA mõistis hukka Põhja-Korea kavandatavad raketikatsetused

11
USA mõistis pühapäeval karmisõnaliselt hukka Põhja-Koreas juba aset leidnud ja kavandatavad tuuma- ja raketikatsetused ning soovitas Pyongyangil taolistest provokatsioonidest hoiduda.

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. USA teadaandes hoiatatakse, et kõikidel Põhja-Korea ebaseaduslikel tegudel on tagajärjed, vahendas BNS.

Pentagoni hoiatus tuli vaid tunde pärast Põhja-Korea ülevaadet mandritevahelise ballistilise raketi arendamise kohta.

Põhja-Korea liider Kim Jong-un teatas pühapäeval, et Pyongyang tugevdas 2016. aastal oma tuumaheidutust märgatavalt ja riik on mandritevahelise ballistilise raketi arendamisel jõudnud lõpusirgele. 

"Me oleme ettevalmistustes mandritevahelise ballistilise raketi katsetamiseks jõudnud viimastesse etappidesse," ütles Kim 30-minutilises uusaastapöördumises, meenutades ühtlasi mitmeid möödunud aastal läbi viidud tuuma- ja raketikatsetusi.

Pyongyang on tuumajõuna "kõrgustesse tõusnud", märkis ta ning lisas, et riik on nüüd selline "sõjaline jõud, mida julge puutuda ka tugevaimad vaenlased".

Põhja-Korea, mille eesmärgiks on välja arendada relvad, mis on suutelised tabama tuumalõhkepeaga USA emamaad, korraldas mullu kaks tuumakatsetust ja mitmeid raketiteste.

Analüütikud on eri meelt selles osas, kui lähedal on Pyongyang oma tuumaambitsioonide täielikule realiseerimisele, eriti arvestades, et seni ei ole kordagi edukalt katsetatud mandritevahelist ballistilist raketti.

Kuid kõik nõustuvad, et ses suunas on tehtud hoogsaid samme sestsaadik, kui Kim võttis juhiohjad üle oma 2011. aastal surnud isalt Kim Jong-ililt.

Põhja-Korea nimetas detsembris riigile kehtestatud uusi ÜRO sanktsioone võimu kuritarvitamiseks ja lubas rakendada karmi vastumeetmeid.

Põhja-Korea asevälisminister Han Song-ryol ütles Pyongyangis välisdiplomaatide kogunemisel, et stalinistlik riik lükkab ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni Põhja-Korea vastaste sanktsioonide karmistamisest kategooriliselt tagasi.

 

11
Tagid:
katsetused, ballistilised raketid, tagajärg, kriitika, Kim Jong-un, Põhja-Korea, USA
Samal teemal
Maailm ei suuda Põhja-Koread ohjeldada
Põhja-Korea ülistas "edukat" tuumakatsetust
Põhja-Korea katsetas taas kaugmaa ballistilist raketti
ÜRO mõistis Põhja-Korea raketikatsetuse karmilt hukka