Soome politsei

Helsingis sõitis auto jalakäijate sekka. Autol on Eesti numbrimärk

47
(Uuendatud 20:48 31.12.2016)
Helsingis sõitis auto metroopeatuse lähistel kõnniteel olnud inimeste sekka, viga said inimesed, teatasid Soome meedia ja võimud laupäeval.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Helsingis sõitis auto metroopeatuse lähistel kõnniteel olnud inimeste sekka; viga said kolm jalakäijat ja sõiduki juht, teatasid Soome meedia ja võimud laupäeval.

Vahejuhtum leidis aset Helsingi idaosas Siilitie metroopeatuse juures. Päästeametit teavitati kell 13.46.

Autol on Eesti numbrimärk, kuid autojuhi kodakondsus pole veel selgunud ja tal on Soome juhiluba, ütles politseinik Pekka Seppälä. Volvo marki auto omanik pole teada, aga sõidukit ei peeta varastatuks, lisas ta.

Päästeameti teatel sai viga neli inimest, kellest kolme vigastused on rasked. Vigasaanute seas on ka juhtunu põhjustanud sõiduki juht, kuid pole teada, kas tema on raskesti vigastatute seas või mitte. Rahvusringhäälingu Yle teatel võttis politsei sõiduki juhilt esmase ütluse.

Juhtunu täpne põhjus pole teada.

Politsei kahtlustab, et auto 30. eluaastates juhti võis tabada haigushoog, mille tagajärjel kaotas ta sõiduki üle kontrolli. Hetkel puuduvad viited, et juht oleks olnud mõne aine mõju all, kirjutas uudisteagentuur STT.

"Mitte miski ei viita sellele, et tegu oli tahtlik. Rohkem viitavad asjaolud õnnetusele," ütles varasemalt politseinik Henri Helminen Helsingi politseist. Tema sõnul põhjustas juhtunu üks auto, mis sõitis otsa ka teistele autodele, millest mõned olid pargitud.

47
Tagid:
metroo, inimesed, Helsinki, Soome