Bagdad. Foto on illustratiivne

Pommiplahvatus Bagdadi kesklinnas

15
(Uuendatud 16:20 31.12.2016)
Bagdadi kesklinna rahvarohkel turul sai laupäeval kahes pommiplahvatuses surma vähemalt 28 inimest, ütles Iraagi politsei.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Bagdadi kesklinna rahvarohkel turul sai laupäeval kahes pommiplahvatuses surma vähemalt 28 inimest, ütlesid Iraagi politsei ja meedikud.

Plahvatused purustasid mitu Al-Sineki piirkonna poodi, ütles politsei esindaja ja lisas, et kannatada sai vähemalt 54 inimest, vahendas BNS.

Rünnak tehti varahommikul, kui turul, kus kaubeldakse autoosade, toiduainete, riiete, aga ka seemnete ja põllumajandusmasinatega, oli palju rahvast.

Teated toimunu kohta on segased. Esialgu teatas politsei teeäärsetest pommidest, kuid hiljem öeldi, et kõigepealt lõhkes teeäärne pomm ja seejärel õhkis enesetaputerrorist kokku tulnud rahvahulgas oma lõhkeseadeldise. Viimastel andmetel oli tegemist kahe enesetapuplahvatusega.

Islamiriik võttis vastutuse Bagdadi plahvatuste eest. Rühmitus teatas oma uudisteagentuuri Aamaq vahendusel, et rünnaku viisid läbi tema enesetapuvõitlejad.

Tegemist on rängima rünnakuga oktoobri keskpaigast alates.

Iraagi väed alustasid 17. oktoobril pealetungi riigi põhjaosas asuvale džihadistide tugipunktile Mosulile.

15
Tagid:
pommiplahvatus, IS, Bagdad, Iraak