Aleppos avastatud massimõrvade toimepanemise kohti dokumenteeritakse praegu kui raskete sõjategude tõendeid

Õõvastavad leiud. Aleppost põgenenud "opositsioon" likvideeris tunnistajaid

172
(Uuendatud 11:01 30.12.2016)
Aleppos avastatud massimõrvade toimepanemise kohti dokumenteeritakse praegu kui raskete sõjategude tõendeid. Kuid tõenäoliselt ei panda neidki tõendeid Läänes tähele. Sealsetele poliitikutele on kõik niigi selge ja faktid neid ei huvita.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Õudsed leiud annavad tunnistust, kui "mõõdukas" seesama Süüria opositsioon, mille pärast Lääs nii suurt muret tunneb, tegelikult on. Aleppos avastati enne hukkamist elajalikult piinatud süürlaste ulatuslikud matmispaigad. Paljudel nendest on erinevad kehaosad ära lõigatud, teatas raadio Sputnik.

Lahkudes otsustasid need, keda Läänes delikaatselt "mõõdukaks opositsiooniks" nimetatakse, jätta endast võimalikult verisema jälje. Venemaa kaitseministeeriumi ametliku esindaja kindralmajor Igor Konašenkovi teatel mineerisid mässulised kõik, mis nende teele ette jäi: juurdepääsud, mootorrattad, isegi laste mänguasjad.

Seitsmes tohutu suures laos avastati nii palju relvi ja laskemoona, kaasa arvatud tanke, suurtükke ja miinipildujaid, et sellest jätkunuks mitme lahingupataljoni tarvis. Konašenkov märkis, et ei leitud ainul "Valgete kiivrite" vabatahtlikke. Kuigi võib-olla on need ka nende jäljed, mis sarnanevad kaitseministeeriumi andmetel kahtlaselt Venemaa Föderatsioonis keelatud Lääne rahastatavale "Jabhat an Nusrale". 

Kõik Aleppos avastatud õõvastavad leiud dokumenteeritakse põhjalikult kui raskete sõjakuritegude kohta käivad tõendid. Selleks, et viimaks ometi näidata maailma avalikkusele, mis siin tegelikult toimus. Kahjuks saab kuritegude nimekiri olema pikk, sest praeguseks ei ole läbi uuritud veel kaugeltki kõik vabastatud linna piirkondi. Praegu on sapööride kohalolek vajalik praktiliselt kõikjal.

Tõendid opositsiooni sõjakuritegude kohta Süüria Aleppos avalikustatakse
© Sputnik / Михаил Алаеддин

Moskva on alati valmis teavet jagama ja mistahes juurdlusele kaasa aitama, olgu see siis Ukraina kohal alla tulistatud reisilennuk või Süürias toime pandud sõjakuriteod. Kuid on juba kord nii välja kukkunud, et neid andmeid pole Läänele vaja, need ei sobi üldisesse kontseptsiooni. Võimalik, et ka uusi dokumenteeritud leide Süürias ei taha keegi arvesse võtta.

Venemaad süüdistatakse ju rahulike elanike tapmises. Ja milleks siin tõendid kuritegudest, mille panid toime progressiivse Lääne habemeid kandvad partnerid? Tuleb välja mõelda uued seletused, miks ka seekord on süüdi Venemaa.

Kuidas küll tahaks uskuda, et see globaalne meeltesegadus kunagi välja ravitakse ja kurjategijad vastutusele võetakse. Ometi oli ju Nürnbergi protsess — tähendab, ka seekord on karistamine võimalik.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

172
Tagid:
tõsi, leiud, massimõrvad, opositsioon, kuritegu, Igor Konašenkov, Lääs, Aleppo, Venemaa, Süüria
Teema:
Meedialahingud (290)