Leedu kaitseministeerium Vilniuses

Leedus hakati Venemaa mängusõdureid kartma

49
Leedus ehmuti ära mänguks mõeldud „viisakate inimeste“ kujukestest Vilniuse raamatukaupluste lettidel. Parlamendisaadik leiab, et „selliste mängimiseks mõeldud „viisakate inimestega“ püütakse varasest lapsepõlvest peale kasvatada moonutatud arusaama Venemaa agressiivsusest“.

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Linlased märkasid, et kujukesi pealiskirjaga „Kaasaegne vene jalavägi „Viisakad inimesed"" müüakse Vilniuse raudteejaama lähedal koos nõukogude sõdureid ja nõukogudeaegset sõjatehnikat kujutavate leludega, vahendas portaal RIA Novosti viitega portaalile Delfi.

Parlamendi riigikaitse- ja julgeolekukomisjoni esimees Vytautas Bakas, saades kuulda, milliseid mänguasju raamatupoes müüakse, reageeris sõnadega: „Oh Jumal küll!"

Parlamendisaadik Arvydas Anšauskas leiab, et „selliste mängimiseks mõeldud „viisakate inimestega" püütakse varasest lapsepõlvest peale kasvatada moonutatud arusaama Venemaa agressiivsusest". Nagu vastav riigiametnik teatas, ei ole tegemist kollektsionääride kogumisobjektidega, vaid mänguasjadega ja Leedus neid müüa ei tohi.

Mõned sotsiaalvõrgustiku kasutajad postitasid küsimuse, kui paljud on „söandanud minna ja nõuda", et selliste leludega ei kaubeldaks.

Varem on Guardian teatanud, et Leedu võimud selgitavad kodanikele, kuidas „Venemaa agressioonile" vastu seista ning koolides korraldatakse selleteemalisi õppusi. Ametnikud on üllitanud „okupatsiooni" õudustele pühendatud teabevoldikuid.

Nagu Venemaa kaitseministeerium on juba nentinud, ei kujuta tõelist ohtu Euroopa julgeolekule mitte Venemaa, vaid „mitte-Euroopa" päritoluga relvastuse ja sõjaväelaste arvukuse kasv.

Kindral Igor Konašenkov tuletas meelde ameeriklaste raketitõrjesüsteemi kuuluvate objektide paigaldamist Poolas ja Rumeenias ning eesseisvat NATO relvajõudude lahinguüksuste paigutamist Lätisse, Leedusse, Eestisse ja Poolasse, kus nende üksuste „selgroo moodustavad USA sõjaväelased."

49
Tagid:
sõjatehnika, nõukogudeaegne, mänguasi, hirm, sõdur, julgeolek, Arvydas Anšauskas, Vytautas Bakas, Leedu