Süüria valitsusväed saavutasid kontrolli kogu Aleppo vanalinna üle

Süüria valitsusväed on täielikult hõivanud Aleppo vanalinna

24
Süüria valitsusväed saavutasid kontrolli kogu Aleppo vanalinna üle pärast seda, kui mässulised tõmbusid pealetungi eest tagasi, teatas vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus kolmapäeval.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Mässulised lahkusid vanalinnast pärast seda, kui režiimiväed hõivasid kõrvalasuvad Bab al-Hadidi ja Aqyuli linnajaod, lisati teates.

Mässulised on 15. novembril alanud valitsusvägede pealetungis kaotanud kolm neljandikku Ida-Aleppos kontrollitud aladest, teatas vabaühendus varasemalt, edastas BNS.

Vabaühenduse andmeil on Ida-Aleppost pealetungi tagajärjel põgenenud vähemalt 80 000 inimest. Arvu sisse arvestati inimesed, kes otsisid varjupaika valitsuse kontrollitud Lääne-Aleppos ja kurdide kontrollitud enklaavis, kuid mitte need, kes põgenesid lõunasse mässuliste kontrollitud aladele, teatas ühendus.

Venemaa pani esmaspäeval ÜRO Julgeolekunõukogus veto resolutsioonikavandile, mis kutsus kehtestama seitsmepäevast vaherahu Aleppos.

Süüria valitsusväed on teatanud, et ei nõustu vaherahuga, kui sellega ei kaasne mässuliste lahkumine Aleppost. Ülestõusnud on aga teatanud, et ei kavatse linnast lahkuda.

Venemaa ja USA vaidlevad diplomaatiliste sammude ajastuse üle. USA välisminister John Kerry ütles teisipäeval, et loodab Moskva abiga jätkata Süüria rahukõnelusi.

Vene välisminister Sergei Lavrov ütles esmaspäeval, et Moskva ja Washington alustavad Genfis kõnelusi ülestõusnute lahkumise üle Aleppost. Teisipäeval süüdistas ta aga USA-d läbirääkimiste alustamisega venitamises lootuses võita Aleppo mässulistele aega.

24
Tagid:
ÜRO, mässulised, John Kerry, Sergei Lavrov, Aleppo, Süüria