Pärast lahinguülesande täitmist lennukikandjale Admiral Kuznetsov maandunud hävitajaga Су-33 toimus avarii

Valus Süüria õppetund lennukikandjal "Admiral Kuznetsov"

136
Ideaalseid maandumisi ei ole veel ühelgi lennukikandjal olnud.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Pärast lahinguülesande täitmist lennukikandjale "Admiral Kuznetsov" maandunud hävitajaga Су-33 toimus avarii, teatati kaitseministeeriumist. Vahejuhtumit kommenteeris raadio Sputnik eetris sõjaline vaatleja Viktor Baranets.

Süürias lahinguülesande täitmiselt lennukikandjale "Admiral Kuznetsov" tagasi pöördunud hävituslennuk Су-33 veeres maandumisel peatamistrossi katkemise tõttu üle lennukiteki, teatati kaitseministeeriumist.

Hävitaja piloodil õnnestus katapulteeruda ja päästeteenistus toimetas ta lennukikandja pardale.

Kaitseministeeriumist teatati samuti, et Venemaa lennukikandja grupp opereerib Vahemerel vastavalt kaugsõiduplaanile ja lahingulennud toimuvad vastavalt püstitatud ülesannetele.

Ajakirjanike palvele vahejuhtumit kommenteerida teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, et sõjaväelendurid teevad pingelist kangelaslikku tööd ja peamine on, et piloot avariis ellu jäi.

Sõjaline ekspert Vikrotr Baranets märkis raadio Sputnik eetris, et see on juba teine intsident "Admiral Kuznetsovil" paikneva lennueskadrilliga: 13. novembril kukkus МиГ-29 kütuse lõppemise tõttu merre, sest oli sunnitud õhus ootama, kuni laevatekil vigastatud peatamissüsteemi parandatakse.

"Ma nimetaksin seda "valusaks Süüria õppetunniks". Kuigi sellel peatamisseadmel on ilus nimi "Svetlana", on see saamas meie lenduritele hauakaevajaks. See kogukas tehniline seadeldis kujutab endest tervet keerulist süsteemi. Ja ega meie üksi selle töökorras hoidmisega hädas pole — ka ameeriklastel on juhtunud, et selle tross jääb kinni ja lennuk kukub merre. Ma ütleks, et see on ülemaailmne sõjalis-tehniline probleem. Ideaalseid maandumisi ei ole veel ühelgi lennukikandjal olnud. Praegu juhtus see, millest rääkis omal ajal Venemaa president Vladimir Putin, kui ütles, et Süüria operatsioon toob välja nii meie tehnika tugevad, kui ka nõrgad küljed," ütles Viktor Baranets.

Tema arvates paigutatakse "Admiral Kuznetsovi" lennukid kuni tehniliste probleemida lahendamiseni ümber Khmeimimi lennuväebaasi.

"Loomulikult tuleb toimunust omad järeldused teha. Ma arvan, et nüüd tuleb teha kõik probleemi kõrvaldamiseks. Riske võtta poleks mõistlik. Peatamissüsteemi remondi ajaks viiakse lennukid Ilmselt Khmeimimi õhujõudude baasi ja tekiteenistused hakkavad töötama seal," leiab ekspert.

136
Tagid:
avarii, Су-33, Admiral Kuznetsov, ekspert, Venemaa, Süüria