Telejaama suurim stuudio võttis tuld, kuid põleng suudeti kustutada.

Inter: süütajad kavatsesid varastada videosalvestise toimunust

18
Umbes 20 ukraina rahvuslast pildus Kiievis pühapäeval telekanali Inter hoonet süütepommidega. Telejaama suurim stuudio võttis tuld, kuid põleng suudeti kustutada.

TALLINN, 7. september — Sputnik. Telekanali Inter töötajad, kelle hoones toimus tulekahju, teatasid, et tundmatud isikud üritasid varastada videosalvestise kallaletungist kontorile, teatas RIA Novosti.

Eile õhtul avalikustas Inter turvakaamera videosalvestise, kus oli jäädvustatud hoone sees ja ees toimunu. Salvestisel on näha, et pühapäeval sisenesid ruumi tundmatud isikud valgetes kiivrites ja maskides. Nad kasutasid tulekustuteid, misjärel tekkis hoonesse tihe udu, mis eksitas valvemeeskonna orienteerumist. Samal ajal seisid uksel maskeerimismundris mehed, kes ei lasknud kellelgi hoonesse siseneda.

„Terroriaktist on möödunud kolm päeva. Politsei korraldas koguni „tegevuse operatiivjuurdluse". Kuid ikka veel leiame me seda, mida kallaletungijad endast maha jätsid. Seekord leidsid kaastöötajad kahjustatud ruume üle vaadates serverid, mida vargad üritasid kaasa viia… Seni on see kõik, mis on õnnestunud taastada. Me saime võtta teavet 22 turvakaamerast. Kokku ol neid 36. Ülejäänud on tõenäoliselt rikutud," öeldakse telekanali veebilehel üllitatud avalduses.

Interist rõhutati, et leiust teatati kohe politseile ja tehnikud asusid videot taastama.

Toimunut kirjeldades märgib telekanal, et hoonesse sisse tungides siirdus rühm maskides mehi otsejoones direktsiooni kabinettidesse. Lisaks tulekustutitele kasutasid nad ka pisargaasi.

Interis öeldi ka, et süütamise ajal ei lubanud tundmatud vestibüülis videoooperaatoril hoonest lahkuda: „Teda keerutatakse, surutakse vastu maad ja võetakse kaamera ära." Teine ründajate rühm tungis teise korruse stuudiosse, kus valati laiali süütevedelik ja ruum süüdati põlema.

Euroopa Komisjoni pressiesindaja Maja Kocijančič rõhutas, et vaba meedia on iga demokraatia lahutamatu osa ning ütles, et Brüssel jälgib tähelepanelikult kõiki ajakirjanike ja meediaväljaannete vastu suunatud vägivallajuhtumeid.

Washington mõistis rünnaku telekanalile Inter hukka kui vastuvõetamatu.

President Petro Porošenko on andnud käsu juhtunu uurimiseks.

 

18
Tagid:
tulekahju, Euroopa Komisjon, Inter, telekanal, Ukraina