Foto on illustratiivne.

USA on mures Moskva otsuse pärast keelata kahe vabaühenduse tegevus

11
(Uuendatud 21:54 19.08.2016)
Neljapäeval teatati, et Venemaa peaprokuratuur tunnistas Venemaal riigi julgeolekut ohustavatena ebasoovitavaks kaks välismaist vabaühendust.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Washington on sügavas mures Venemaa otsuse pärast kanda ebasoovitavate organisatsioonide nimekirja Rahvusvaheline Vabariiklik Instituut (International Republican Institute) ja Meedia Arendamise Investeerimisfond (Media Development Investment Fund).

"Me oleme Venemaa valitsuse otsuse pärast sügavas mures," ütles neljapäeval USA välisministeeriumi esindaja John Kirby.

Tema sõnul toetavad mõlemad organisatsioonid kogu maailmas "võimu avatust, vastutustundlikkust, meediavabadust — põhimõtteid, mida Venemaa peaks toetama, mitte alla suruma."

"Vene rahvas väärib läbipaistvat ja vastutustundlikku valitsust, võrdsust seaduse ees, võimalust kasutada oma õigusi kartmata kättemaksu," ütles diplomaat.

Ta kutsus Venemaa võime üles "järgima oma rahvusvahelisi lubadusi edendada ja kaitsta õigusi ning põhivabadusi ning juurima välja sellised piirangud kodanikuühiskonna tegevusest."

Varem neljapäeval teatati, et Venemaa peaprokuratuur tunnistas Venemaal riigi julgeolekut ohustavatena ebasoovitavaks kaks välismaist vabaühendust. "Saabunud materjalide uurimise tulemusel otsustas Venemaa peaprokuratuur tunnistada Venemaal ebasoovitavaks kaks vabaühendust, Rahvusvahelise Vabariikliku Instituudi ja Meedia Arendamise Investeerimisfondi," seisab teadaandes.

Prokurörid tulid järeldusele, et nende vabaühenduste tegevus "ohustab Venemaa põhiseaduslikku korda ja riigi julgeolekut".

 

11