Ukraina kaebas ENPA-le Prantsusmaa saadikute Krimmi-visiidi üle.

Ukraina kaebas ENPA-le Prantsusmaa saadikute Krimmi-visiidi üle

20
(Uuendatud 13:03 01.08.2016)

TALLINN, 1. august — Sputnik. Ukraina delegatsioon saatis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) eesistujale Pedro Agramuntile kirja, milles teatati, et ollakse nördinud rühma Prantsusmaa parlamendisaadikute visiidist Krimmi eesotsas Thierry Marianiga. Sellest andis teada Ukraina delegatsiooni juht Volodõmõr Ariev oma Facebooki-lehel.

"…Me oleme nördinud Ukraina ja rahvusvahelise seadusandluse häbematust eiramisest, millega Mariani näitas ennast paadunud seaduserikkujana. Me ei kavatse aktsepteerida ega välja kannatada poliitikute õigust demonstratiivseks seaduste eiramiseks ja lugupidamatuseks Euroopa Liidu liikmesriikide vastu," kirjutas Ariev, vahendab RIA Novosti.

Ametniku sõnul näitasid Prantsusmaa poliitikud teadlikult üles „lugupidamatust Ukraina territoriaalse terviklikkuse suhtes".

Oma postitusele sotsiaalmeedias on Ariev lisanud foto prantslaste delegatsioonist „viisakatele inimestele" püstitatud mälestusmärgi juures.

Delegatsioon eesotsas Rahvusassamblee saadiku, Prantsusmaa endise transpordiministri Thierry Marianiga külastas Simferoopolit, Jaltat ja Sevastoopolit.

Thierry Mariani, kes algatas prantsuse parlamendis resolutsiooni sanktsioonide lõpetamisest Venemaa vastu, leiab, et Krimmi tunnustamise võimalikkuse arutamisele ei saa asuda varem kui tuleval kevadel, teatas RIA Novosti.

„Kaheksa kuu jooksul toimuvad meil valimised — Prantsusmaal, USA-s ja seejärel Saksamaal. Ma usun, et asjalood võivad muutuda," selgitas parlamendisaadik.

Vastates küsimusele, kas jutt käib Krimmi tunnustamisest Venemaa koosseisus või üldisest õhkkonnast ja sanktsioonidest, täpsustas ta, et „mõlemast asjast".

See oli juba teine Prantsusmaa parlamendisaadikute visiit Krimmi, eelmine toimus möödunud suvel.

Krimm sai taas Venemaa piirkonnaks pärast Ukrainas toimunud riigipööret korraldatud referendumi tulemusel. Venemaaga taasühinemise poolt hääletas üle 95% poolsaare elanikest.

 

20
Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (32)