Venemaa presidendi Vladimir Putin.

Putin: võitlus terrorismiga nõuab rahvusvahelise üldsuse kooskõlastatud tegevust

16
Peterburis algas kolmapäeval Venemaa FSB egiidi all eriteenistuste ning julgeoleku- ja õiguskaitseorganite juhtide XV nõupidamine, millest võtab osa 100 delegatsiooni 63 riigist ning 4 rahvusvahelist organisatsiooni: ÜRO, SCO, SRÜ ja EL.

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Tõhusaks võitluseks terrorismi vastu on vaja kogu maailma üldsuse kooskõlastatud tegevust, eriteenistustel tuleb tugevdada vastastikust koostööd, on öeldud Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini tervitusläkituses Peterburis toimuvast eriteenistuste ning julgeoleku- ja õiguskaitseorganite juhtide XV nõupidamisest osavõtjatele, mille luges ette FSB juht Aleksandr Bortnikov, teatas RIA Novosti.

„Nõupidamise päevakorra keskmes on võitlus rahvusvahelise terrorismiga, mis on võtnud enneolematu ulatuse ja sisuliselt esitanud väljakutse tervele tsivilisatsioonile. Ma toonitan: tõhusaks võitluseks selle ohu vastu on tingimata tarvis kogu maailma üldsuse otsustavat ja kooskõlastatud tegutsemist ning peamist rolli selles tegevuses on kutsutud etendama eriteenistused ja õiguskaitseorganid," öeldakse tervituses.

Putin märkis, et eriteenistustel on nendes tingimustes oluline tõsta oma koostöövõimet ja —taset, vahetada senikogutud kogemusi, kasutada kõige kaasaegsemaid tegevusvorme ja —meetodeid terroriaktide, äärmuslike vaadete, rahvusliku, religioosse ja sotsiaalse sallimatuse ideede leviku ja propageerimise ennetamisel ja tõkestamisel.

„Ma olen kindel, et nõupidamise käigus arutatakse läbi lai küsimuste- ja teemadering neist probleemidest, mis nõuavad ühist käsitlust toetudes rahvusvahelisele õigusele ning esitamisele tulevad ettepanekud teenivad meie riikide julgeoleku tugevdamise huve ja rahvusvahelist stabiilsust tervikuna," rõhutas Putin.

Peterburis algas kolmapäeval Venemaa FSB egiidi all eriteenistuste ning julgeoleku- ja õiguskaitseorganite juhtide XV nõupidamine, millest võtab osa 100 delegatsiooni 63 riigist ning 4 rahvusvahelist organisatsiooni: ÜRO, SCO, SRÜ ja EL. Nõupidamise peateemaks on võitlus terrorismi ning terroristliku ja ekstremistliku ideoloogia leviku vastu ja probleemid, mis on seotud sidetehnoloogia kasutamisega terroristlikel eemärkidel.

 

 

16