Brasiilia peatatud volitustega president Dilma Rousseff.

Brasiilia president boikoteerib olümpia avatseremooniat

14
Spordiürituse korralduskomitee teatas juba kuu tagasi, et Rousseff kutsutakse 5. augustil peetavale Rio suveolümpiamängude avatseremooniale, ent võistlused avab riigipea Michel Temer.

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Brasiilia peatatud volitustega president Dilma Rousseff ja tema peamine liitlane ekspresident Luiz Inacio Lula da Silva boikoteerivad olümpiamängude avatseremooniat, teatasid teisipäeval võimuesindajad.

"Rousseff kutsutakse, aga mitte üksnes president Dilma, vaid kõik endised presidendid. See on osa demokraatiast ja olümpia protokollist," sõnas korralduskomitee pressiesindaja Mario Andrada.

Brasiilia senat peatas maikuus president Rousseffi ametivolitused, mis võimaldab alustada tema tagandamise protseduuri. Lõplik tagandamisotsus langetatakse augustis.

Kõigest 13 protsenti brasiillastest toetab presidendi kohusetäitjat Temerit, selgus juuli alguses avaldatud küsitlustulemustest. Rousseffi toetas veelgi vähem ehk 10 protsenti.

Mitu tuhat inimest kähmles Brasiilias Rio de Janieros kuu alguses politseiga, nõudes vähem kui kuu aja pärast algavate olümpiamängude boikoteerimist. Rio osariigi valitsus on peaaegu pankrotis ja hiljuti said nad 870 miljonit dollarit (784 miljonit eurot) föderaalabi, et aidata tagada olümpia ajal ohutust ja avalikku korda.

"Valitsus ütleb, et tal ei ole raha tervishoiuks, hariduseks, aga olümpiaks on tal küll raha. See on absurd! Sellepärast on riigiteenistujad tänavatel ja võitlevad oma õiguste eest," ütles 41-aastane õpetaja Edson Cunha.

 

14