Süüria.

Ukraina kriisi on lihtsam lahendada kui Süüria oma

15
On olemas täiesti selge meetmete kogum ja tuleb vastu võtta kaks seadust, leppida kokku valimiste korraldamises ja need valimised läbi viia.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Ukraina kriis on võimalik lahendada ja seda teha on lihtsam kui lahendada olukorda Süürias, on Venemaa Föderatsiooni alaline esindaja ÜRO juures Vitali Tšurkin veendunud, teatas RIA Novosti.

„Ma leian, et esiteks on juba ammu aeg leida Ukraina kriisile lahendus ja et tõesti on olemas reaalne võimalus selle lahendamiseks," ütles Tšurkin intervjuus raadiojaamale Ehho Moskvõ.
Nagu diplomaat märkis, „keegi neist, võib-olla Kiievis, tunneb seal mingisugust masohhistlikku naudingut sellest, et Venemaa jaoks on loodud mingeid raskusi, kuid kõige hullem on Ukraina kriis siiski Ukraina enese jaoks."

„Tõepoolest, nad ei suuda tegelikult välja rabelda sellest kriisist, millesse nad on sattunud — majanduslikust, poliitilisest —, juhul kui ei toimu mingisugustki rahunemist seoses riigi idaosaga. Nemad on sellest kõige enam huvitatud, märksa rohkem kui Venemaa. Venemaa on muidugi samuti huvitatud, kuid esmajoones on seda ukrainlased ja nad peavad kasutama seda võimalust, mis on olemas — taasintegreerida Ida-Ukraina," ütles Tšurkin.

„Ja ma leian, et Ukraina kriisil on lahenduseni jõudmiseks palju rohkem väljavaateid kui neid on Süüria kriisi puhul," märkis ta.

Tema sõnul tuleb Ukraina kriisi lahendamiseks hakkama saada palju lihtsamate ülesannetega kui need, mida kätkeb Süüria konflikti probleem. „On olemas täiesti selge meetmete kogum ja tuleb vastu võtta kaks seadust, leppida kokku valimiste korraldamises ja need valimised läbi viia. Süürias on lihtsalt kogu tegevusjoonis palju keerulisem," ütles Tšurkin.

Nagu diplomaat lausus, „ei saa olla mõistmata, ja kõik saavad sellest aru, et otsustav mõju Kiievile on nimelt Ameerikal". Ta märkis, et USA president Barack Obama ihkab lahendust nii Süüria kui ka Ukraina kriisile veel enne oma volituste tähtaja lõppemist riigipea ametipostil.

„Ka seal üritavad nad üldiselt võttes edasi liikuda. Kuid see, ma arvan, on kõigile ilmselge, et Obama, riigisekretär Kerry — nad tahavad, et ilmneks ikkagi mingisuguseidki edusamme, et maailm jääks pärast nende lahkumist Valgest Majast, Riigidepartemangust mõnetigi paremasse seisukorda kui ta oli siis, kui nad seal üritasid erinevate protsessidega manipuleerida," arvas Venemaa Föderatsiooni alaline esindaja ÜRO juures.

 

15