Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov.

Kossatšov: Vene-NATO nõukogus läbimurdeid ei tule

14
NATO retoorika keerati Varssavis tugevasti üles, väga kõrgetasemelised poliitikud ja asjatundjad arutasid, mitu tundi läheb ühe või teise riigi hõivamiseks ja mitu tääki on lisaks vaja, et seda aega pikendada jne.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Vene-NATO nõukogu kolmapäevasel istungil arutatakse Süüria, Ukraina, USA raketikilbi ja Läänemere lennuohutuse küsimust, kuid murrangulisi lahendusi sealt ei tule, ütles Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov.

"Loomulikult püüab Vene pool pakkuda konkreetseid meetmeid, mis suurendaksid eelkõige vastastikust usaldust. Arutatakse Ukraina, Süüria ja Afganistani küsimust. Arutatakse ka USA Euroopa raketikilbi loomise kavasid ja lennuohutust Läänemere kohal," ütles Kossatšov Interfaxile enne Vene-NATO nõukogu kogunemist, teatas BNS.

"Üldiselt on teemakogum täiesti mõistetav ja ennustatav. Me oleme valmis igat küsimust üksikasjalikult läbi rääkima ja näeme igas suunas vahendeid tulemuste saavutamiseks, kui muidugi on olemas vastav tahe. Aga just selles meil kindlus puudub," märkis senaator.

Tema sõnul on nõukogu istungi peamine tähtsus eelkõige selle toimumises. See on juhtum, "kus tõsiasi on selle sisust tähtsam", arvas Kossatšov.

Tema arvates ei taha keegi tunduda leppimatu ja läbirääkimissuutmatuna, võtta enda kanda suhete halvenemise ja julgeolekuohtude suurenemise süüd.

"NATO retoorika keerati Varssavis tugevasti üles, väga kõrgetasemelised poliitikud ja asjatundjad arutasid, mitu tundi läheb ühe või teise riigi hõivamiseks ja mitu tääki on lisaks vaja, et seda aega pikendada jne. Inimesi lihtsalt hirmutatakse. Kuid pakkuda neile vaid väeosade paigutamist ja kaitsekulutuste suurendamist, tähendab näidata enda mitteadekvaatsust. Valijad küsivad põhjendatult: "Aga kas kõiki läbirääkimiste võimalusi ikka kasutati?"" ütles Kossatšov.

Ta oletas, et kohtumine Vene esindajaga, eriti veel Vene-NATO nõukogus annab valijatele märku: tegutsetakse mitte ainult sõjandusvaldkonnas.

Kuid lootus, et NATO läheneb istungile konstruktiivselt, on väike, sõnas senaator.

"Nende jaoks on kohtumine ise selle tulemustest tähtsam. Ma ei välista sugugi, et toon tuleb ultimatiivne ja tulemused nullilähedased. Avaliku läbirääkimisvalmiduse ja tegelike läbirääkimiste vahel on klassiku sõnutsi "hiiglaslik vahemaa". Seetõttu mingeid läbimurdeid ilmselgelt ei tule," prognoosis Kossatšov.

 

14