Eurooplased kardavad migrantide tõttu oma töökohtade pärast.

Küsitlus: eurooplased kardavad migrantide tõttu oma töökohtade pärast

12
(Uuendatud 14:06 12.07.2016)
Küsimusele "Kas te nõustute või mitte väitega: immigratsioon toob kaasa põhielanikkonna töökohtade kaotuse migrantide kasuks" ei osanud peaaegu neljandik Ühendkuningriigi elanikkonnast midagi vastata.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Sputnik.Arvamused küsitluse andmetel arvab 50% Prantsusmaa, 47% Ühendkuningriigi ja 36% Saksamaa elanikest, et immigratsioon toob kaasa põhielanikkonna töökohtade kaotuse. Andmed saadi küsitlusega, mille viis läbi tuntud Prantsusmaa uuringufirma Ifop ja Suurbritannia uuringufirma Populus teabeagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel.

Küsimusele "Kas te nõustute või mitte väitega: immigratsioon toob kaasa põhielanikkonna töökohtade kaotuse migrantide kasuks" ei osanud peaaegu neljandik Ühendkuningriigi elanikkonnast midagi vastata. Head teadlikkust antud küsimuses näitasid Prantsusmaa ja Saksamaa elanikud — vaid 5% prantslastest ja 6% sakslastest valisid vastusevariandi "ei tea".

Kas eurooplased nõustuvad sellega, et immigratsioon toob põliselanikele kaasa töökohtade kaotuse?
Kas eurooplased nõustuvad sellega, et immigratsioon toob põliselanikele kaasa töökohtade kaotuse?

Küsitluse viis Ühendkuningriigis läbi uuringufirma Populus 15. kuni 21. aprillini 2016. Küsitluse Prantsusmaal ja Saksamaal viis läbi uuringufirma Ifop 14. kuni 18. aprillini 2016. Küsitluses osales 3042 respondenti Saksamaalt (989 inimest), Prantsusmaalt (1008 inimest) ja Ühendkuningriigist (1045 inimest). Valim esindab riigi elanikkonda soo, vanuse ja elukoha järgi. Valimi maksimaalne viga ei ületa 3,1% tõenäosuse 95% juures.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta

Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.
Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

 

 

12