Foto on illustratiivne.

USA-s lasti meeleavaldusel maha neli politseinikku

6
(Uuendatud 07:54 08.07.2016)
Ühendriikides Dallase kesklinnas avati neljapäeva hilisõhtul tuli meeleavaldusel, milles protestiti politseivägivalla ja rassilise diskrimineerimise vastu, neli politseinikku hukkus ja seitse sai haavata, ütlesid võimud.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Esimesed lasud kõlasid kohaliku aja järgi umbes kell 20.45. Sajad inimesed protestisid sel nädalal surmaga lõppenud politseitulistamiste vastu, mis leidsid aset Baton Rouge'is, Louisianas ja Minnesota eeslinnas St. Paulis, teatas BNS.

"Tundub, et kõrgemal tasapinnal asunud kaks snaiprit lasid meeleavalduse ajal 10 politseinikku. Kolm hukkus, kaks on haiglas operatsioonil ja kolme seisund on raske," lausus Dallase politseiülem David Brown.

"Intensiivne tagaotsimisoperatsioon käib. Praeguse seisuga pole vahi alla võetud kedagi," lisas ta.

Ühendriikides lasi politsei taaskord segastel asjaoludel maha mustanahalise mehe, edastas neljapäeval kohalik meedia.

Tegemist on juba teise samalaadse juhtumiga nädala jooksul, mis vallandanud pahameele, et korrakaitsjad kasutavad eriti agaralt relvi mustanahaliste noorte meeste vastu.

Viimane tulistamine leidis aset kolmapäeva õhtul Minnesotas asuva Falcon Heightsi eeslinnas, kui politsei peatas 32-aastase Philando Castile juhitud auto katkise tagatule tõttu. Autos viibisid peale mehe ka tema tüdruksõber Diamond Reynolds ja naise nelja-aastane laps.

Reynoldsi kirjeldusel ütles Castile politseinikele, et tal on kaasas relv ja olemas selle jaoks luba. Mees lisas, et võtab dokumentide näitamiseks välja rahakoti.

"Politsei tulistas teda seepeale kätte," kinnitas Reynolds uudistekanali CNN vahendusel.

Minnesota kuberner Mark Dayton nõudis justiitsministeeriumilt koheselt asja põhjalikku uurimist.

"Kedagi ei peaks Minnesotas ega kuskil mujal maha lasta katkise tagatule pärast," sõnas Dayton.

Tapetud mehe sugulased väljendasid meedias pahameelt, et ohvrile ei antud esmaabi ja kiirabi jõudis kohale alles 15 minuti pärast.

Reynoldsi telefoniga filmitud kaadritel võib näha, kuidas verise särgiga Castile lamab liikumatuna autos ja läbi akna püstoliga ähvardav politseinik käsib kiledal häälel naisel käed nähtaval hoida ning vannub katkendlikult.

 

6