Ukraina kultuuriminister Jevgeni Ništšuk lööb häirekella: riigis ei ole Eurovisiooni korraldamiseks sobivat paika.

Eurovisioon 2017: vabu kohti ei ole. Raha korraldamiseks samuti mitte

58
Ukraina kultuuriminister Jevgeni Ništšuk lööb häirekella: riigis ei ole Eurovisiooni korraldamiseks sobivat paika.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Ukraina võimud kinnitasid, et ei loobu tuleval aastal Eurovisiooni lõppvooru korraldamisest, kui tahes suuri kulutusi see ka ei nõuaks. Ainult rahandusminister ei ole nõus. Ja kultuuriminister, muide, samuti, räägib Natalja Bõstrova Sputniku raadios.

Ukraina kultuuriminister Jevgeni Ništšuk lööb häirekella: riigis ei ole Eurovisiooni korraldamiseks sobivat paika. Samas peab just Ukraina tänu oma lauljanna võidule Stockholmis saama nüüd laulukonkursi võõrustajks. Ja selline aupärg kukub talle kaela juba teist korda. 2005. aastal sai Eurovisiooni areeniks Kiievi Spordipalee, kuid kaks korda samasse jõkke astuda ei saa. Sellesama Ništšuki sõnul on palee tänaseks „väga ebamäärases seisukorras" ja selle „kindlamasse" seisundisse viimiseks konkursini jäänud ajast ei piisa.

Uue koha leidmiseks hakati pead murdma kohe pärast Eurovisioon-2016 tulemuste väljakuulutamist. Joovastuses Jamala edust, rääkisid mõned poliitikud Eurovisioon-2017 korrladamisest lauljatari kodumaal — Krimmis. Ning nenedega liitunud Ukraina riikliku mäluinstituudi direktor Volodõmõr Vjatrovitš sõnastas selle algatuse lausa juhisena, kirjutades sotsiaalvõrgustikus: „Eurovisiooni-2017 kaaskorraldajatel Sevastoopolis — Ukraina relvajõududel ja NATO-l — tuleb alustada konkursi ettevalmistustega!…"

Kainema seisukohaga esines Kiievi linnapea Vitali Klitško, tehes ettepaneku võtta kontserdipaigaks pealinna Olümpiastaadion, kus jagub istekohti mitte mingi viisteist tuhat, nagu Stockholmis, vaid koguni sada tuhat. Kuid linnapea ei olnud ilmselt ammu neid spordiväljakuid külastanud või ei tee ta kuigi hästi vahet „katusealuse" ja „katusega kaetud" rajatise vahel. Vitali Vladimirovitš unustas vaid, et seal istujate peade kohal on avatud taevas — ja see ei ole sugugi alati kollane-sinine, see tähendab pilvitu ja päikeseline: esineb ka halba ilma.

Null-promilli selle tulise teema arutamisel ilmutas vaid üks inimene — rahandusminister Aleksandr Daniljuk. Ta manitseb kohtade otsinguil ringitormajaid hindama Eurovisiooni korraldamise otstarbekust tingimustes, kus „eurosid ei paista" kaugeltki piisavas koguses.

Kuid Ukraina võimud on kinnitanud, et ei loobu pidu korraldamast, kui tahes suuri kulutusi see ka ei nõuaks. Ja et keegi ei kahtleks, kuulutati välja üleukrainaline „konkurss konkursi läbiviimiseks" ja juba ongi alustatud vähehaaval „kulutuste tegemisega". Tegevusplaan on selline: kuni 8. juulini koostavad pretendentlinnad oma taotlused, mille vaatab läbi seetarvis moodustatud töögrupp — selleks analüüsiks on reserveeritud nädal (nähtavasti eeldatakse suurt soovijate tunglemist).

Seejärel vaetakse taotlusi veel kord — rangema, kuid juba kokkuvõtva pilguga (vaagimiseks võetakse viis päeva). Misjärel on kavas töörühma ringreis — linnade ja esinemispaikade ülevaatus. Lõpuks, 1. augustil tehakse teatavaks Eurovisioon-2017 peoperemeheks saava linna nimi.

 

 

 

58
Teema:
Eurovision 2017 (26)