Kreml. Moskva.

Kreml: loodetavasti ei kahjusta Brexit Vene-Briti suhteid

15
(Uuendatud 14:45 27.06.2016)
Kreml avaldas reedel lootust, et Suurbritannia otsus Euroopa Liidust lahkuda ei kahjusta suhteid Venemaaga, ning rõhutas, et tugev ja ettearvatav EL on Moskva huvides.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. President Vladimir Putin ei ole brittide referendumi tulemust veel kommenteerinud, aga tema pressiesindaja Dmitri Peskov avaldas lootust, et EL-ist lahkumise otsus ei kahjusta Suurbritannia kahepoolseid suhteid Venemaaga.

"Meie kahepoolsed suhted on olnud väga keerulised, me ei saa alati öelda, et meie Briti partnerid oleksid valmis suhtluseks ja koostööks," ütles Peskov ajakirjanikele.

"Me loodame, et uues olukorras jääb peale arusaam vajadusest luua head suhted meie riigiga."

Ühendkuningriigi suhteid Venemaaga tumestanud mitme vahejuhtumi hulgas on tähelepanuväärseim Kremli-kriitiku Aleksander Litvinenko mürgitamine polooniumiga Londonis.

Paljud vaatlejad on avaldanud arvamust, et Brexit tuleb kasuks Putinile, kes on alati püüdnud EL-i liikmesriikide vahele kiilu lüüa.

Moskva linnapea Sergei Sobjanin ütles, et Suurbritanniata Euroopa Liit jätkab väiksema tõenäosusega majandussanktsioone Venemaale.

"Ilma Suurbritanniata ei jätka keegi ägedalt võitlust EL-i meievastaste sanktsioonide eest."

Peskov ei vihjanud aga Moskva rahulolule Suurbritannia referendumi tulemustega.

"Brexit on Suurbritannia siseasi ja puudutab tema suhteid EL-iga. EL on Venemaa väga tähtis kaubandus-, majandus- ja investeerimispartner, ja loomulikult on Moskva huvitatud, et EL jääks suureks majandusjõuks — õitsvaks, stabiilseks ja ettearvatavaks."

 

15
Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)