Cameron jääb Briti peaministriks.

Cameron jääb Briti peaministriks

9
(Uuendatud 09:36 24.06.2016)
Ühendkuningriigi keskpank (Bank of England) võtab tarvitusele "kõik vajalikud sammud", et tagada stabiilsus pärast Ühendkuningriigi otsust Euroopa Liidust lahkuda.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. "Inglise pank võtab tarvitusele kõik vajalikud sammud, et täita oma kohustusi rahalise ja finantsilise stabiilsuse vallas," ütles keskpank avalduses ning lisas, et jälgib tähelepanelikult referendumi tulemusele järgnevaid arenguid.

Briti kaubanduskoja (BCC) esindaja Adam Marshall ütles avalduses, et Ühendkuningriigi ettevõtete esmane prioriteet pärast referendumi tulemuste selgumist on turgude stabiilsus ja poliitiline selgus, teatas BNS.

"Ettevõtted üle kogu Suurbritannia tahavad peaministrilt kohest ja selget avaldust järgmiste sammude kohta koos ajakavaga Ühendkuningriigi väljumiseks Euroopa Liiduks. Majanduse tervis peab olema prioriteet number üks," ütles kaubanduskoja kõneisik Briti rahvusringhäälingu BBC teatel.

David Cameron jääb Suurbritannia peaministriks ka pärast hääletust, mis andis tulemuse Euroopa Liidust lahkumise kasuks, ütles välisminister Philip Hammond reedel.

"Ta jääb peaministriks, ta jätkab briti rahva juhiste täitmist," sõnas Hammond telekanalile Sky News.

 

9