Kaasaegse sõjaväevarustuse esitlus.

KGB õppused: hääletu püstol ja kollimaatorsihikud

171
(Uuendatud 16:33 02.06.2016)
Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) tegi Valgevene eriüksustele ettepanku võtta relvastusse ilma summutita hääletult tulistav püstol ja snaipripüss kuni 1 km kaugusel oleva elavjõu tabamiseks.

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Venemaa ja Valgevene sõjaväe-, eritehnika ja optika tootjad esitlesid SRÜ riikide julgeoleku- ja antiterroriorganite juhtidele oma uusimaid tootenäidiseid, teatab portaali Sputnik Belarus korrespondent.

Eriettevalmistuse treeningkeskus, kus valmistatakse ette eriüksuste võitlejaid riigi kõikidele jõustruktuuridele, esitles kaasaegset sõjaväevarustust. Kursandi varustus ei tohi kaaluda rohkem, kui 10 kilogrammi, arvestamata eriotstarbelist seljakotti, mille kaal võib sõltuvalt ülesande või õpperetke iseloomust ja eesmärkidest ulatuda 69 kilogrammini, rääkis portaalile Sputnik laskeettevalmistuse õppeosakonna ülem Vladimir Jevdokimov. Esitledes varustuse ekspositsiooni peatus ta eraldi eriüksuste seljakottide uutel mudelitel. Hiljuti võeti keskuses kasutusele snaipritele mõeldud seljakott, milles võib kanda ka snaipripüssi.

В рюкзаках для спецназа есть все, что необходимо для выживания в самых сложных условиях
© Sputnik / Виктор Толочко
Eriüksuse seljakotis on kõik vajalik ka kõige raskemates tingimustes ellujäämiseks.

Tema sõnul on kaasaegsed eriüksuste seljakotid välja töötatud selliselt, et nendel oleks koormuse vähendamise süsteem. "Jutt, et seljakoti kandmisel langeb kogu raskus õlgadele, on müüt. Mõni liigutus raamirihmadega ja koormus nihkub nimmeluule."

Sputniku vestluskaaslane märkis, et eriüksuslase seljakotis on kõik vajalik ellujäämiseks ka kõige keerulisemates oludes. Tema sõnul on kõige raskem ja keerulisem ellu jääda ja kohaneda suure pakasega.

Jevdokimov rääkis samuti, et tema kõige pikem rännakmarss kestis kaheksa ööpäeva. Selle ajaga vähenes tema kehakaal 72-lt kilogrammilt 65-ni.

Treeningkeskuse ekspositsioonis esitleti ka erinevaid relvi, mida erivägede kursantide väljaõppel kasutatakse. Nende hulgas on AKMC — Kalašnikovi moderniseeritud automaat, millel on USA päritolu kollimaatorsihik, Iisraeli päritolu kokkupandav kaba ja topeltpadrunisalv.

У этого АК - коллиматорный прицел производства США
© Sputnik / Виктор Толочко
Sellel automaadil on USA päritolu kollimaatorsihik.

Venemaa FSB eritehnika keskus tõi Novolukomli näitusele hääletu sumutita püstoli. Näituse kuraator, kes arusaadavatel põhjustel ennast tutvustada ei soovinud, selgitas, et 7,62 mm kaliibriga väheste demaskeerivate omadustega püstol tulistab praktiliselt hääletult, kuigi summutit tal pole.

"Lasku pole kõrvaltuppa kuulda, vaid päris lähedal olles on eristatav iseloomulik klõpsatus." Püstol kaalub 850 grammi, kuuli algkiirus on 300 meetrit sekundis.

Беззвучный пистолет без глушителя
© Sputnik / Виктор Толочко
Ilma summutita hääletu püstol.

Käsitulirelvade hulgas, mida FSB soovitas eriüksuste relvastusse võtta, on ka 9-millimeetrise snaipripüssi komplekt kuni 1 kilomeetri kaugusel oleva elavjõu tabamiseks. See on esimene Venemaa keskklassi snaipripüssi tervikkompleks, mis vastab maailma parimate näidiste tasemele.

Российский целевой снайперский комплекс среднего класса на уровне лучших мировых образцов
© Sputnik / Виктор Толочко
Venemaa keskklassi snaipripüssi tervikkompleks, mis vastab maailma parimate näidiste tasemele.

Elegantne snaipripüss on siiski väga raske, ta kaalub ilma laskemoonata kuni 6 kilogrammi. Käelt sellega ei lasta.

Белый легкий бронежилет - для ношения под одежду
© Sputnik / Виктор Толочко
Valge kerge kuulivest riiete all kandmiseks.

Veel üks paviljon, mis ajakirjanikes kõrgendatud huvi äratas, oli pühendatud Valgevene-Venemaa ettevõtte kuulivestide toodangule eriüksuste vajadusteks. Brutaalsete ja võimsate kuulivestide hulgas esitleti ka valget, kerget kuulivest riiete all kandmiseks. Ettevõtte esindaja sõnul võivad seda kuulivesti soetada ka eraisikud — seda ostavadki tavaliselt ihukaitsjad ja suurärimehed.

 

171