Briti peaminister David Cameron.

Cameron: EL-ist lahkumine suurendaks sõjaohtu

7
Briti peaminister David Cameron hoiatas esmaspäeval, et Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust suurendaks sõjaohtu.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Cameron ütles esmaspäeval Briti Muuseumis riiklikule julgeolekule pühendatud kõnes, et ajalugu on näidanud, et Ühendkuningriik ei saa jääda kõrvale, kui Euroopas puhkeb konflikt. "Isolatsionism ei ole sellele riigile kunagi head teinud," hoiatas peaminister. "Oleme alati pidanud hiljem sekkuma ja hoopis rängema hinnaga."

"EL on aidanud lepitada riike, mis olid aastakümneid üksteise kõri kallal," ütles Cameron, rõhutades, et rahu ei tohi ohtu seada."

"Suurbritannia rahvuslikes huvides on säilitada Euroopas ühtset eesmärki, et vältida tulevasi konflikte Euroopa riikide vahel," lisas valitsusjuht.

Cameron ütles, et kuigi Euroopa on olnud pärast Teist maailmasõda valdavalt rahus, on Bosnia sõjast möödas vaevalt kaks kümnendit ning praegu on kontinent silmitsi "värskelt sõjaka Venemaaga".

"Valgete hauakivide read Briti Ühenduse sõjas langenute kalmistutel on vaikiv testament hinnast, mida meie maa on maksnud, et aidata taastada Euroopas rahu ja korda. Kas võime olla kindlad, et rahu ja stabiilsus meie kontinendil on vähimagi kahtluseta tagatud? Kas sellega tasub riskida?" ütles peaminister. "Mina selle väitega nii rutakas ei oleks."

Suurbritannias toimub 23. juunil rahvahääletus Euroopa Liidu liikmesuse üle, lahkuda ja jääda soovijate toetus on viimaste arvamusküsitluste põhjal tasavägine.

 

7