V. Putin.

Putin ei oota lääne Vene-vastaste sanktsioonide peatset tühistamist

11
Vene president Vladimir Putin leiab, et lääne Venemaa-vastased sanktsioone niipea ei tühistata.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Ma ei arva, et meie partnerid soostuksid lähiajal meie riigile kehtestatud sanktsioone ja piiranguid tühistama," ütles Putin neljapäeval otseliinisaates inimeste küsimustele vastates.

Tema sõnutsi "isegi sellele vaatamata, et Ida-Ukrainat puudutavaid Minski leppeid täidetakse halvasti ja sugugi mitte meie süül, vaid Kiievi võimu süül — seda mõistavad juba kõik —, kuid neil on sellegipoolest raske tunnistada, et ronisid valesse kohta ja on omadega ummikus."

"Seepärast mõtlevad nad midagi välja ja hoiavad piiranguid, mistõttu meiegi säilitame vastavad piirangud nende toodetele oma turul," rõhutas Putin.

"Kuid kui nad siiski lõpuks taipavad, et nende endi huvides oleks teha samme piirangute tühistamiseks, siis, loomulikult, seavad nad meid keerulisse olukorda, sest siis me oleme Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reeglite kohaselt kaitsetud, kui säilitame vastusanktsioonid," ütles Venemaa president.

Putin rõhutas, et Venemaa jälgib seda protsessi hoolikalt.

"Siin on palju mitmesuguseid võimalusi põllumajanduse toetamiseks. Me näeme, et sõna laiemas mõttes kogub talurahvas pöördeid — nii piima kui liha, puu- ja aedvilja tootmises ja töötlemises," sõnas Venemaa riigipea.

Ta meenutas, et võeti vastu Venemaa agrotööstuskompleksi toetamise kava.

 

11