Sputnik

Sputnik käivitab poliitilise jutusaate Argentinas

10
(Uuendatud 10:12 13.04.2016)
Infoagentuur ja raadiokanal Sputnik käivitas Argentinas hispaaniakeelse raadioprogrammi.

TALLINN, 13. aprill — Sputnik. Programmi saatejuhiks sai tuntud argentina ajakirjanik Thelma Lussani ning tema abilisteks on Hiina ja välismajanduse ekspert Nestor Restivo ja Argentina ühe juhtiva ajalehe Pagina 12 väliskorrespondent Mercedes López San Miguel. „Maailma hääl" (Voces del Mundo) on tunnipikkune saade, mis on eetris tööpäeviti kella 22.00-st ja on pühendatud rahvusvahelistele geopoliitilistele küsimustele. Programm salvestatkse Buenos Aireses raadiojaamas AM750 ja on jälgitav veebilehel mundo.sputniknews.com.

Thelma Lussani töötas üle 20 aasta ühes suurimas Argentina ajalehes Clarin rubriigi „Maailma uudised" vanemtoimetajana. Ta juhib ka välisuudiste saadet„ Vision 7 Internacional" telekanalis Public TV Channel ja on kirjutanud mitu raamatut, mille hulgas on „ Valvealused territooriumid: kuidas toimib USA baaside võrgustik Lõuna-Ameerikas" (Territorios vigilados: cómo opera la red de bases norteamericanas enSudamérica).

„„Maailma hääl" vahendab fakte ja sündmusi Ladina-Ameerikast maailma aktuaalsete uudiste kontekstis. Saatekülalisteks kutsume eksperte ja analüütikuid, kes aitavad ülemaailmses poliitilises kaoses orienteeruda," ütles Thelma Lussani.

„Meil on väga hea meel töötada koos Sputnikuga ja näha meie raadiojaamas saatejuhina Thelma Lussanit," märkis raadiojaama AM750 sisujuht Maria Seoane.

Programmi käivitamist kommenteerides ütles Sputnik Mundo peatoimetaja Patricia Lee Wyne: „Sputnik Mundo teeb hispaaniakeelseid saateid ning meil on hea meel käivitada Argentina ja teiste Ladina-Ameerika riikide jaoks poliitiline jutusaade, mida meie kuulajad kõrgelt hindavad. Jääge meiega aadressil mundo.sputniknews.com.

AM750 on Argentina populaarne raadiojaam, mis kuulub meediakontserni Octubre, kelle omanduses on hulganisti ajakirju ja raadiojaamu üle riigi. Tänavu asuvad AM750-s saatejuhtidena tööle paljud tuntud ajakirjanikud, nende hulgas Víctor Hugo Morales — üks silmapaistvamaid ajakirjanikke Ladina-Ameerikas.

Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

 

 

 

 

 

10