Vene juurdluskomitee: Savtšenko vahetamine venelase vastu on teostatav.

Savtšenko vahetamine venelase vastu on teostatav

11
Venemaal vangi mõistetud Ukraina piloodi Nadia Savtšenko vahetamine mõne Ukrainas vangis viibiva venelase vastu on teostatav, ütles Vene juurdluskomitee pressiesindaja Vladimir Markin reedel.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. "Loomulikult nõuab õiglus, et Savtšenko kannab ära kogu talle mõistetud 22-aastase vangistuse. Kuid kui vangide vahetus aitab Kiievi vanglates viibivaid häid ja ausaid inimesi, siis sellise vahetusega nõustumine on võimalik," kirjutas Markin oma arvamusveerus ajalehes Vetšernõi Tšeljabinsk. "Seaduse alusel on võimalik ainult üks lahendus — saata Savtšenko tagasi oma karistuse ärakandmiseks enda päritoluriiki."

"Talle armu andmine on võimatu juhul, kui ta ei tunnista end süüdi ega kahetse oma tegu. Igal juhul on armuandmine Vene presidendi eesõigus. Tema on ainus, kes saab sellist otsust langetada," kirjutas Markin, teatas BNS.

Savtšenko teenis Ukraina vabatahtlike pataljonis. Süüdistuse kohaselt koordineeris Savtšenko suurtükituld, milles Vene piiri lähedal hukkus kaks ajakirjanikku ja mitu tsiviilisikut.

Ukraina võimude sõnul on Savtšenko sõjavang, tegemist on poliitilise protsessiga ja ta tuleks Minski rahulepete kohaselt vabastada.

 

11