EL lipp.

Eurooplased tahavad ise otsustada, keda Euroopa Liitu vastu võtta

34
(Uuendatud 11:28 31.03.2016)
Hollandis toimub 6. aprillil rahvahääletus Ukraina assotsieerumise kohta Euroopa Liiduga.

TALLINN, 31. märts — Sputnik. Sputnik.Arvamused küsitluse andmetel tahab suurem osa itaallastest (66%), sakslastest (63%) ja prantslastest (63%) otsustada teiste riikide assotsieerumise* küsimust üldrahvalikul referendumil. Andmed saadi küsitlusega, mille viisid infoagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel läbi uuringufirmad Populus ja Ifop.

Hollandis toimub 6. aprillil rahvahääletus Ukraina assotsieerumise kohta Euroopa Liiduga. Vastavalt Sputnik. Arvamused küsitlusele pooldavad kõige rohkem teiste riikide assotsieerumise otsustamist rahvahääletusel itaallased, 66% Itaalia elanikest tahaks otsustada Euroliidu "uustulnukate" küsimust rahvahääletusel. Samal arvamusel on ka suurem osa Saksamaa ja Prantsusmaa elanikest, kummaski riigis 63%. Elanike protsent, kes on referendumi korraldamise vastu, on tunduvalt madalam, kui nendel, kes olid "poolt", 23%, 20% ja 18% vastavalt Saksamaal, Prantsusmaal ja Itaalias.

Brittide arvamused läksid lahku, suhteliselt suur protsent saareriigi elanikest oli selle poolt, et osaleda kolmandate riikide EL-ga assotsieerumise otsustamisel — 43%. Samas oli suur ka nende osakaal kes ei tea, kas nad peaksid hääletamisest aktiivselt osa võtma — 40% brittidest vastas "ei tea".

Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigis viis küsitluse läbi üks juhtivatest Briti uuringufirmadest Populus 4. kuni 9. märtsini 2016.a., selles osales 1085 inimest; Saksamaal (1002), Itaalias (994) ja Prantsusmaal (1005) —vanim avaliku arvamuste uurimusega tegelev firma — Ifop 8. kuni 10. märtsini 2016.

Eurooplased tahavad ise otsustada teiste riikide assotsieerumist Euroopa Liiduga
Eurooplased tahavad ise otsustada teiste riikide assotsieerumist Euroopa Liiduga

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta. Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud uuringufirmad Populus, Forsa ja Ifop, mis on Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse uuringuga tegelev ettevõte. Sputnik.Arvamused projekti raames tehakse avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes Euroopa riikides ja USA-s.

Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

* Ukraina ja EL vahel sõlmiti assotsieerumiskokkulepe, mis näeb ette poliitilise ja majandusliku assotsieerumise, samuti vabakaubanduspiirkonna. Vastavalt kokkuleppele peab Ukraina viima oma majanduse ja seadusandluse EL nõuetega vastavusse. Assotsieerumine on vajalik samm EL täisliikmeks saamiseks.

 

34