Kaaperdatud EgyptAiri lennuk.

Egiptuse reisilennuki kaaperdaja võeti vahi alla

6
(Uuendatud 16:28 29.03.2016)
Egiptuse reisilennuki kaaperdanud ja selle Küprosel Larnakas maanduma sundinud isik on vahistatud. Natuke enne seda lahkus lennukist veel vähemalt neli inimest, kellest üks ronis välja kokpiti aknast, teatas sündmuskohal viibiv AFP korrespondent.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Egiptuse reisilennuki kaaperdanud ja selle Küprosel Larnakas maanduma sundinud isik on vahistatud, teatas Küprose valitsus teisipäeval.

"Kaaperdaja vahistati äsja," ütles valitsuse pressiesindaja Nikos Christodoulides Twitteris. Egiptuse lennundusminister teatas, et kõik reisijad ja meeskond on väljaspool ohtu.

Mees väljus lennukist ja kõndis käed pea kohale tõstetuna terroritõrjepolitsei ohvitseride juurde, teatas AFP korrespondent. Politseinikud sundisid ta pikali heitma ja otsisid teda umbes kaks minutit läbi, seejärel viisid korrkaitsjad mehe minema.

Kaaperdaja teatas lennuki kaaperdamise järel, et kannab pommivööd.

Võimude teatel ajendasid kaaperdajat isiklikud põhjused ning vahejuhtum ei olnud seotud terrorismiga. Ametiisikute sõnul nõudis kaaperdaja kohtumist oma küproslannast kunagise kallimaga, kellega tal on ühised lapsed.

"Tegemist ei ole terrorismiga. Tegemist on psüühiliselt ebastabiilse isiku teoga," ütles Küprose välisministeeriumi kantsler Alexandros Zenon

Valdav osa reisijaist ja osa meeskonnaliikmeist lahkus lennukist juba varem.

Egiptuse peaminister Sharif Ismail ütles riigitelevisiooni teatel, et kaaperdaja on egiptlane.

Lennufirma EgyptAir reisilennuk maandus Larnaka lennuväljal kell 8.50 kohaliku (7.50 Eesti) aja järgi. Kaaperdaja võttis 20 minutit varem lennujuhtimiskeskusega ühendust ja nõudis maandumist Larnakas. Lennuk, mille pardal oli 55 reisijat, neist 21 välismaalased, oli teel Aleksandriast Kairosse.

 

6
Samal teemal
EgyptAir reisilennuki kaaperdamine ei ole seotud terrorismiga
Kaaperdaja vabastas kõik reisijad