Brüsseli terroriaktides kahtlustatavale esitati süüdistus.

Terroriaktides kahtlustatavale esitati süüdistus

2
(Uuendatud 14:09 27.03.2016)
Brüsseli lennujaama- ja metroorünnakutes kahtlustatav isik on kinni võetud ning talle on esitatud süüdistus terroristlikus mõrvas ja teistes õigusrikkumistes, teatas Belgia föderaalprokuratuur laupäeval.

TALLINN, 27. märts — Sutnik. "Talle on esitatud süüdistus osalemises terrorirühmituses, terroristlikus mõrvas ja terroristliku mõrva katses," ütles prokurör, nimetades kahtlusalust Faycal C-ks, üheks kuuest isikust, kes võeti kinni neljapäeval politseihaarangutes.

Brüsseli lennujaama kolmanda pommari kinnivõtmisest teatas varem ajaleht Le Soir, öeldes, et Faisal Cheffou vahistati juba neljapäeval koos veel viie kahtlusalusega, teatas BNS.

Le Soiri andmetel on Cheffou valge jakiga mees, kes pääses teisipäeval põgenema Brüsseli lennujaamast. Prokuratuur pole andmeid kinnitanud.

Samal ajal esitati meedia andmetel terrorisüüdistus veel teiselegi mehele, kuid esialgu muud infot selle kohta pole.

Brüsseli rünnakute 31 ohvrist 24 isikud on tuvastatud, ütles Belgia pealinna prokurör Ine Van Wymersch varem päeval. Van Wymerschi sõnul on 11 hukkunut välismaalased.

Ohvrite seas on ka endine Belgia suursaadik USA-s Andre Adam.

270 haavatust 93 on ravil Brüsseli sõjaväehaiglas. Haigla arst ütles laupäeval, et 15 inimest on tõsiste põletushaavade osakonnas, neist viis intensiivravi palatis.

 

2