Фотоконкурс им. Андрея Стенина завершил прием работ Andrei Stenini nimeline fotokonkurss.

Andrei Stenini nimeline fotokonkurss lõpetas tööde vastuvõtu

9
(Uuendatud 11:46 23.03.2016)
Rahvusvahelisele Andrei Stenini nimelisele fotožurnalistikakonkursile esitati üle 6000 töö 71 maailma riigist, sealhulgas Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast, Lähis-Idast, Indiast, Austraalisast ja Kagu-Aasiast.

TALLINN, 23. märts — Sputnik. Vene Föderatsiooni UNESCO asjade Komisjoni egiidi all RIA "Rossija Segodnja" poolt läbi viidavale Rahvusvahelisele Andrei Stenini nimelisele fotožurnalistikakonkursile esitati noorte fotoajakirjanike poolt üle 6000 töö 71 maailma riigist, sealhulgas Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast, Lähis-Idast, Indiast, Austraalisast ja Kagu-Aasiast.

Venemaa osavõtjate geograafia hõlmas kogu riiki ulatudes Kaliningradist, Moskvast ja Sankt Peterburgist kuni Vladivostoki ja Jaltani. Kõige populaarsemad nominatsioonide kaupa olid "Minu kodumaa", "Portree. Meie aja kangelane" ja "Maailma värvid. Elu harmoonia". Võitjate väljakuulutamine ja autasustamistseremoonia toimub 2016. aasta augustis. Võitjad saavad rahalised auhinnad ja võimaluse eksponeerida oma töid Venemaal ja raja taga, teatas RIA "Rossija Segodnja".

"Sel aastal tegime me rahvusvaheliste osavõtjate geograafia rekordi — konkursil osalesid noored fotograafid kõigilt viielt kontinendilt. Selline rahvusvaheline ulatus annab tunnistust sellest, et konkurss on nõutud nii Venemaa kui ka rahvusvahelise fotograafide kogukonna poolt, kui Venemaa peamine areen, kus avastatakse uusi nimesid. Me täname kõiki, kes oma võistlustööd konkursile saatsid ja soovime osavõtjatele edu," märkis Aleksandr Stoll, RIA "Rossija Segodnja" fotoinformatsiooni ühendatud direktsiooni direktor.

Ligi 60% töödest on konkursile esitanud fotograafid Venemaalt. Kõige aktiivsemateks konkursist osavõtjateks osutusid fotograafid Kesk-, Loode-, Uraali-, Volgaäärsest ja Primorje föderaalringkonnast. Keskregioon on esindatud peamiselt Moskva, Belgorodi ja Orjoli fotoajakirjanikega; Loode regioon Sankt Peterburgi, Suur-Novgorodi, Pihkva jt; Uraali regioon Tšeljabinski, Jekaterinburgi ja Nižni Tagil jt; Privolžje regioon Nižni Novgorodi, Kaasani, Ufaa, Orenburgi jt; Siberi föderaalringkond Krasnojarski, Novosibirski, Omski jt. linnade fotograafidega.

Konkursi auhinnafond koosneb 50, 35 ja 25 tuhande rubla suurustest auhindadest vastavalt esimese, teise ja kolmanda auhinna eest igas viiest nominatsioonist: "Minu kodumaa", "Maailma värvid. Elu harmoonia", "Portree. Meie aja kangelane", "Peauudised" ja "Sport". Konkursi eriauhind, "Grand Prix", valitakse konkursi žürii häälteenamusega kõikides nominatsioonides konkursile esitatud parimate tööde hulgast ja selle väärtus on 500 tuhat rubla.

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss seab oma eesmärgiks toetada noori fotograafe ja juhtida ühiskonna tähelepanu kaasaegse fotožurnalistika ülesannetele. Konkurss on ainuke võistlus Venemaal, kus rahvusvaheline fotograafide kogukond avastab uusi nimesid fotožurnalistikas, toetab ja arendab edasi oma kõrgeid standardeid, formeerib dokumentaalse fotograafia kvaliteedikriteeriume Venemaal ja maailmas.

2015. aastal muutus konkurss noorte fotograafide suurimaks võistlusareeniks, kuhu saabus ligi 5000 tööd 54 maailma riigist. Konkursi rahvusvaheline geograafia hõlmas nelja kontinenti, sealhulgas Euroopa riike, Lõuna- ja Põhja-Ameerikat, Aafrikat, Lähis-Ida riike, Indiat ja Kagu-Aasia riike. Ka Venemaa esindajad olid laialt esindatud, Moskvast ja Sankt Peterburgist Vladivostoki ja Nahhodkani. Konkursi võitjate autasustamine toimus Moskvas ja osalejate tööd pandi laiale avalikkusele välja ekspositisooni- ja festivaliväljapanekutel nii Venemaal kui raja taga.

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss toimub 2016. aastal suurimate Venemaa ja rahvusvaheliste meediaväljaannete, teabeagentuuride ja fotokogukonna toetusel. Konkursi peamisteks infopartneriteks on riiklik telekanal "Rossija-Kultura", uudisteportaal KP.ru, infoportaal ЖурДом (Ajakirjandusmaja) ja portaal Russian Photo. Konkursi rahvusvahelisteks partneriteks said infoagentuur Askanews, agentuur Antara foto, infoagentuur EFE, EBS, meediavaldusettevõte Independent Media, infoagentuur Notimex, telekanal ja portaal RT, The Royal Photographic Society, Shanghai United Media Group (SUMG), informatsiooniagentuur Xinhua. Erialase infopartneri staatuses toetavad konkurssi Fotograafiaakadeemia, agentuur GeoFoto, portaal Photo-study.ru, Venemaa fotoajakirjanike liit, Moskva ajakirjanike liit, Üliõpilaste ja noorte meediaväljaannete liit, infoportaal YOung JOurnalists ja festival "Fotoparaad Uglitšis".

 

 

9