Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu.

Põgenike küsimus ei ole kauplemise objekt

6
(Uuendatud 12:19 18.03.2016)
Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu hoiatas reedel Euroopa Liidu liidreid, et Ankara pakkumine Euroopasse suunduva põgenikevoo peatamiseks on humanitaariseloomuga ja põgenike üle kauplema ei hakata.

TALLINN, 18. märts — Sputnik. Brüsselisse Euroopa Ülemkogule saabudes ütles Davutoğlu, Türgi jaoks ei ole põgenike küsimus kauplemise objekt, vaid asi on väärtustes, nii humanitaarväärtustes kui euroopalikes väärtustes.

"EL-il ja Türgil on ühesugune siht, ühesugune eesmärk aidata iseäranis Süüria põgenikke ja et meie mandril oleks uus ja rõõmsam tulevik," lisas Türgi peaminister enne kohtumist Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Donald Tuskiga, teatas BNS.

Tusk esitab Davutoğlule EL-i plaani rändekriisi lahendamiseks, mis nõuaks Türgilt kõigi Kreekasse jõudnud põgenike tagasivõtmist, kuid pakuks vastutasuks raha ja Türgi EL-i liitumiskõneluste kiirendamist.

Euroopasse on alates 2015. aasta algusest saabunud umbes 1,2 miljonit migranti. Suure osa neist moodustavad Türgist tulnud Süüria sõjapõgenikud.

"Ma olen kindel, et me saavutame oma eesmärgi aidata kõiki põgenikke, ja süvendame ka oma suhteid," ütles Davutoğlu.

6