Süüria.

Süüria rahukõnelused jätkuvad 10. märtsil

7
(Uuendatud 08:34 09.03.2017)
Süüria rahukõnelused jätkuvad algselt plaanitud 9. märtsi asemel 10. märtsil, osalejad saabuvad Genfi mitme päeva jooksul, teatas ÜRO erisaadik Staffan de Mistura laupäeval.

TALLINN, 5. märts — Sputnik. De Mistura ütles panaraabia päevalehele Al-Hayat, et tema "kavatsuste" kohaselt peaksid kõnelused jätkuma 9. märtsi pärastlõunal, ent ta ootab nende tegelikku jätkumist järgmisel päeval. "Ma arvan, et me jätkame 10. märtsil. Siis algab protsess," ütles de Mistura.

Mõned delegaadid peaksid Šveitsi saabuma 9. märtsil, teised "hotellibroneeringutega seotud probleemide tõttu" alles 11. või 14. märtsil, sõnas ÜRO diplomaat. Tema sõnul peetakse esmalt "süvitsiminevaid arutelusid" iga osapoolega eraldi, teatas BNS.

Süüria peavoolu opositsioonijõudude Läbirääkimiste Ülemkomitee (HNC) koordinaator Riad Hijab ütles reedel, et tingimusi rahukõneluste jätkamiseks veel ei ole.

Süürias kehtib alates 27. veebruarist relvarahu, mis ei laiene äärmusrühmitusele Islamiriik (IS) ja terrorivõrgustiku Al-Qaeda harule Al-Nusra Rinne.

Süüria valitsus ja HNC alustasid veebruari algul Genfis rahukõnelusi, mis peatselt katkestati. Opositsioon keeldus valitsusega läbi rääkimast, kuna režiimiväed alustasid Aleppo provintsis Vene õhurünnakute toel suurpealetungi.

 

7
Samal teemal
Süüria vaherahust elektrooniliste viisadeni: Venemaa välisministeeriumi esindaja briifing
Eesti annab Ukraina ja Süüria põgenike aitamiseks 725 000 eurot
Süüria opositsioon paneb relvi maha
Süüria: ÜRO loeb vaherahu „julgustavaks“
Lavrov ja Kerry tervitavad Süüria vaherahu