Airbus A321 purunes Siinai kohal.

Egiptuse president: Venemaa A321 lasti alla

120
Venemaa reisilennuki allatulistamises süüdi olevad isikud tahtsid anda hoopi mitte ainult Egiptuse turismile, vaid ka Egiptuse suhetele Venemaaga, Itaaliaga ja teiste riikidega, teatas Egiptuse liider Abdel Fattah el-Sisi. Tema sõnul ei ole võitlus terrorismiga veel lõppenud.

TALLINN, 24. veebruar — Sputnik. Egiptuse president Abdel Fattah el-Sisi tunnistas esmakordselt, et Siinai poolsaare kohal Venemaa reisilennukiga A321 toimunud katastroof oli terroriakt, edastab agentuur RIA Novosti.

"Kas vastupanu terrorismile on lõppenud? Ei, veel mitte. Kuid hoidkem kokku. Kas see, kes meil lennuki alla tulistas, tahtis kahjustada üksnes turismi? Ei, taheti anda hoopi suhetele Venemaaga, Itaaliaga ja teiste riikidega," ütles Egiptuse liider riigi kuni 2030. aasta arengusuundadele pühendatud ettekande esitlusel.

Varem on Egiptuse võimud teatanud, et hoiavad tähelepanu all toimunu kõiki võimalikke versioone ja kavatsevad ära oodata lennukatastroofi põhjuste uurimiskomisjoni aruande.

Venemaa ja nõukogude lennunduse ajaloo suurim lennukatastroof toimus 31. oktoobril: lennuettevõttele "Kogalõmavia" kuulunud reisilennuk Airbus A321, mis lendas Sharm el Sheikh'ist Sankt Peterburgi purunes Siinai kohal. Lennuki pardal oli 217 reisijat ja seitse meeskonnaliiget. Kõik nad hukkusid. Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse juht Aleksandr Bortnikov teatas, et see oli terroriakt. Vene lennukite lennud Egiptusesse, samuti Venemaa turistide voog sellesse Araabia riiki peatati.

120