Süüria võimud teatasid oma nõusolekust lõpetada sõjalised operatsioonid.

Süüria Araabia Vabariigi võimud nõustusid lahingutegevuse lõpetamisega

37
(Uuendatud 13:48 24.02.2016)
Süüria võimud teatasid oma nõusolekust lõpetada sõjalised operatsioonid ja koordineerida Venemaa võimudega oma tegevust nende piirkondade kindlaksmääramiseks, kus lahingutegevus lõpetatakse.

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. Süüria võimud nõustusid USA ja VF tingimustega sõjategevuse lõpetamiseks, kui sõjalised jõupingutused võitluses terroristlike grupeeringute "Islamiriik" ja "Jabhat al-Nusra" ja teiste mässuliste vastu jätkuvad.

"Süüria Araabia Vabariik teatab oma nõusolekust lõpetada lahingutegevus, jätkates võitlust DAISH-i, "Jabhat al-Nusra" ja teiste terroristlike organisatsioonidega vene-ameerika ühisavalduse raames," räägitakse Süüria AV välisministeeriumi avalduses.

Lisaks sellele teatas Süüria valitsus, et on valmis koordineerima oma tegevust Venemaa võimudega, et kindlaks määrata territooriumid, kus sõjategevus lõpetatakse, samuti vaherahus osalevad rühmitused.

Dokumendis rõhutatakse riigipiiride üle Türgi ja Jordaaniaga täieliku kontrolli taastamise ning terroriste toetavate ja finantseerivate riikide vastutusele võtmise tähtsust.

Esmaspäeval avalikustati USA ja VF ühisavaldus Süüria kohta, mille kohaselt 27. veebruaril peab jõustuma Süüria valitsusvägede ja opositsiooni relvarühmituste vaheline vaherahu, kuid see ei laiene "Islamiriigi", "Jabhat al-Nusra" (Venemaal keelatud) ja teiste ÜRO poolt terroristlikeks tunnistatud formeeringutele.

Süürias kestab alates 2011. aasta märtsikuust relvakonflikt, mille tagajärjel on ÜRO andmetel surnud rohkem kui 220 tuhat inimest. Valitsusvägedega sõdivad erinevate relvastatud formeeringute hulka kuuluvad sissirühmitused. Nendest kõige aktiivsemateks on terrorirühmitused "Islamiriik" ja "Jabhat al-Nusra".

37