Damaskus.

Tulevahetuse lõpetamiseks Süürias on vaja aega

34
(Uuendatud 11:09 24.02.2016)
Tulevahetuse lõpetamisest teatamisega tulevahetus ise tavaliselt veel ei lõpe, märkis Föderatsiooninõukogu kaitse- ja julgeolekukomitee esimees Viktor Ozerov.

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. Selleks, et Süüriat käsitlev kokkulepe hakkaks reaalselt toimima, on vajalikud kokkuleppe osapoolte ja kogu rahvusvahelise kogukonna jõupingutused, koheselt see toimima ei hakka, on Föderatsiooninõukogu kaitse- ja julgeolekukomitee esimees Viktor Ozerov veendunud.

Esmaspäeval avalikustati USA ja VF Süüria teemaline ühisavaldus, mille kohaselt Süüria valitsusvägede ja opositsiooni relvarühmituste vaheline vaherahu peab jõustuma 27. veebruarist, kuid see ei laiene "Islamiriigile", "Jabhat al-Nusra'le" (Venemaal keelatud) ega teistele formeeringutele, mis on ÜRO poolt tunnistatud terroristlikeks.

"Praktika, sealhulgas Donbass, on näidanud, et tulevahetuse lõpetamise väljakuulutamisega tulevahetus ise reeglina veel ei lõpe. On vaja kannatust ja head tahet üritus lõpule viia, et juba pärast esimesi laske ei tekiks huvilisi kuulutada kokkulepe igaveseks ajaks nurjunuks," ütles senaator RIA Novosti agentuurile.

Senaator leiab, et Süüria kokkuleppe toetuseks tuleb läbi teha Minski kokkulepete sarnane rahvusvaheliste läbirääkimiste protsess, kus läbirääkivad pooled saaksid täpsustada kõiki üksikasju.

"Seega teatud aeg selleks, et kokkuleppe hakkaks täies mahus toimima, paratamatult kulub," ütles Ozerov.

Ta märkis, et tuleb valmis olla selleks, et leidub inimesi, kes provokatsioonidega tahavad saavutada, et kokkulepe jääkski vaid paberile. "Sealsamas Donbassiski käib tulevahetus ka praegu," ütles komitee esimees.

Samuti tuletas Ozerov meelde, et Venemaa jätkab Süürias asuvate terroristide positsioonide pihta õhulöökide andmist.

"Venemaa kinnitab kindlaksjäämist varem võetud suundumusele: ühest küljest terroristide hävitamine, teisalt üksmeele saavutamine Süürias poliitiliste vahenditega.

Nii allkirjastatud kokkulepe, kui ka Bashar Assadi poolt kevadele määratud valimised on selle kinnituseks," teatas ta.

34