Süüria valitsusvägede ja opositsiooni relvarühmituste vaheline vaherahu peab jõustuma 27. veebruarist.

Vene Föderatsioon ja Ameerika Ühendriigid teatasid vaherahust Süürias

9
Esmaspäeval avalikustati USA ja VF ühisavaldus Süüria kohta, mille kohaselt peab Süüria valitsusvägede ja opositsiooni relvarühmituste vaheline vaherahu jõustuma 27. veebruarist. Eksperdid leiavad, et see võib saada rahvusvaheliste suhete ümberformateerimise alguseks tervikuna.

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. Süüria kokkulepe võib demonstreerida Venemaa ja USA kavatsust alustada kõikide rahvusvaheliste suhete ümberformateerimisega, arvab Föderatsiooninõukogu kaitse- ja julgeolekukomitee esimehe esimene asetäitja Franz Klintsevitš.

Esmaspäeval avalikustati USA ja VF ühisavaldus Süüria kohta, mille kohaselt peab Süüria valitsusvägede ja opositsiooni relvarühmituste vaheline vaherahu jõustuma 27. veebruarist, kuid see ei hõlma "Islamiriiki", "Jabhat al-Nusrat" (Venemaal keelatud) ega teisi relvaformeeringuid, mis on ÜRO poolt tunnistatud terroristlikeks.

"Võib öelda, et Süüria rahustamine on omamoodi lakmuspaber näitamaks rahvusvaheliste suhete ümberformateerimisega alustamise kavatsust tervikuna," ütles ta teisipäeval ajakirjanikele.

Ta avaldas lootust, et mitte ainult Venemaa, vaid ka USA teeb kõik võimaliku selleks, et tulevahetuse lõpetamise režiimist Süürias peetaks kõrvalekaldumatult kinni. "Mõlemad riigid saavad suurepäraselt aru, et kaardile on pandud nende autoriteet," ütles senaator.

Klintsevitši sõnul tuleb arvestada võimalike kokkuleppe nurjamisele suunatud provokatsioonidega, kuivõrd see "ei ole kõigile meeltmööda".

"Kuid mistahes provokatsioonid, mille eesmärk on lepe nurjata, tuleb resoluutselt tõkestada. Saabumas on tõehetk," ütles ta lõpetuseks.

9