Kolmapäeva õhtul plahvatas Türgi pealinna keskuses mineeritud auto.

Maailma liidrid mõistsid hukka terroriakti Ankaras

4
Maailma liidrid mõistsid hukka Türgi pealinnas Ankaras toimunud terroriakti, mille ohvriks langes viimastel andmetel 28 inimest.

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. Maailma liidrid mõistsid hukka Türgi pealinnas Ankaras toimunud terroriakti, mille ohvriks langes viimastel andmetel 28 inimest ning avaldasid toetust Türgi võimudele ja Türgi rahvale.

Kolmapäeva õhtul plahvatas Türgi pealinna keskuses parlamendi ja kindralstaabi hoonete lähedal mineeritud auto. See toimus hetkel, kui sõjaväepersonali vedav transpordikolonn peatus foori punase märgutule peale. Viimastel andmetel hukkus 28 inimest ja 61 inimest said vigastada.

Prantsusmaa president François Hollande "mõistis hukka võika terroriakti " Ankaras, mis nõudis palju inimelusid, öeldakse presidendi administratsiooni veebilehel. "Ta avaldab Türgi võimudele ja Türgi rahvale selles uues katsumuses oma toetust," märgitakse avalduses.

"Ma väljendan sügavat kaastunnet hukkunute perekondadele ja Türgi rahvale. Mu mõtted on samuti nendega, kes said haavata. Sellistele õõvastavatele aktidele ei ole õigustust. NATO riigid seisavad terrorismivastases võitluses õlg õla kõrval," ütles omakorda NATO peasekretär Jens Stoltenberg, teatatakse organisatsiooni veebileheküljel.

Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini ja regionaalpoliitika ja laienemise läbirääkimiste volinik Johannes Hahn tegid ühisavalduse, milles väljendasid samuti oma solidaarsust Türgi rahvaga.

"Veel üks jube rünnak toimus täna Ankara kesklinnas. EL avaldab kaastunnet terroriaktis hukkunute perekondadele ja soovib vigastatutele kiiret paranemist. Väljendame sügavat kaastunnet Türgi rahvale ja võimudele. Oleme koos Türgiga sel raskel ajal ja toetame neid, kes said kannatada vägivalla ja terrorismi tõttu," tsiteerib Euroliitu Euroopa välisteenistus.

Seoses Ankaras toimunud terroriaktiga avaldas kaastunnet ka Ukraina president Petro Porošenko. "Kurvad uudised terroriaktist Ankaras. Terrorism ei ole lahendus, vaid pahe, mis tuleb hukka mõista. Ukraina on koos Türgiga!" kirjutas Porošenko oma Twitteri kodulehel.

 

4