Piiripunkti tööle konflikt mõju ei avaldanud.

Venemaa piiripunktides puhkes konflikt töötajate ja tööandja vahel

40
Teisipäeval teatasid Eesti meediaväljaanded abitööliste streikidest Eestiga piirnevates Venemaa piiripunktides. Nagu teatas Pihkva oblastiadministratsiooni esindaja, konflikt tõepoolest toimus, kuid streigiks ei saa seda pidada.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Teisipäeval teatasid Eesti meediaväljaanded viitega Pihkva uudistevoole istumisstreigist Eestiga piirnevates Venemaa piiripunktides "Kunitšina Gora" ja "Šumilkino". Ajakirjanike andmetel korraldasid protestiaktsiooni abitöölised, kes olid rahulolematud viivitusega palga väljamaksmisel.

Teatati, et Pihkva oblasti kuberneri Andrei Turtšaki korraldusel on olukord juba võetud kontrolli alla. Nagu rääkis uudisteportaalile Sputnik Riikliku Tööinspektsiooni Pihkva oblasti allüksuse juht Gennadi Ioilev, konflikt tõepoolest toimus, kuid streigiks seda pidada ei saa.

"Streiki kui sellist tegelikult ei toimunud. Oli mingi konflikt, pooltevaheline arusaamatus, kuid inimesed ei lakanud oma teenistusülesandeid täitmast ja piiripunkti tööle see mingit mõju ei avaldanus," ütles Ioilev.

Tema andmetel tekkisid "Kunitšina Gora" ja "Šumilkino" piiripunktide abitöölistel oma tööandjale etteheiteid. Tüliõunaks, nagu seda tihtilugu juhtub, sai palk. Ioilev ei laskunud üksikasjadesse, kuid selgitas, et töötajatega ei olnud esialgsetel andmetel sõlmitud Venemaa tööseadusandlusele vastavaid töölepinguid.

Piiripunkti tööle konflikt mõju ei avaldanud

Abitööde töövõtjaks on Peterburi firma "Sevzapservis". Ioilevi sõnul tuleb firma esindaja varsti Pihkva oblastisse intsidendi asjaolude selgitamiseks.

"On rida vaidlusküsimusi, mis vajavad kiiret lahendamist. Me sõidame praegu kohtadele, räägime nende inimestega ja püüame välja selgitada kõik nende rahulolematuse põhjused. Tulemustest on veel vara rääkida, kõigepealt tuleb toimunu asjaolud üksikasjalikult välja selgitada," rääkis Ioilev.

Ta teatas, et kahe-kolme päeva jooksul lahendab oblastiadministratsioon selle küsimuse koostöös tööandja ja töötajatega kehtiva seadusandluse raames. Piiripunkti tööd ei ohusta miski, rõhutas ametnik veel kord.

Piiripunktid "Koidula — Kunitšina Gora" ja "Luhamaa — Šumilkino" on kaks kolmest Eesti — Vene piiril paiknevast piiripunktist. Nende projektijärgne koguläbilaskevõime moodustab 2500 autot ja 6000 inimest ööpäevas.

 

40