NATO peakorter Brüsselis

NATO kavatseb paigutada väeüksused Ida-Euroopasse ja Balti riikidesse

22
Ida-Euroopa ja Balti riikidesse võib saabuda uus NATO kontingent. See moodustatakse USA, Ühendkuningriigi ja Saksamaa sõjaväelastest.

TALLINN, 10. Veebruar — Sputnik. NATO kaalub plaani paigutada mitu tuhat sõjaväelast Ida-Euroopa ja Balti riikidesse, teatab RIA Novosti.

Nagu varem teatati, arutavad Põhja-Atlandi alliansi 28 riigi kaitseministrid kolmapäeval Brüsselis algaval selle aasta esimesel kahepäevasel kohtumisel NATO kollektiivkaitset ja heidutuspoliitikat, samuti muid „põletavaid" teemasid. Üheks arutlusteemaks saab olema Balti ja Euroopa riikide tugevdamise uus plaan.

500 kuni tuhande sõjaväelase suurused üksused võidakse saata Eestisse, Lätti, Leetu, Poolasse, Rumeeniasse ja Bulgaariasse. Rotatsioonipõhimõttel paigutatavate üksuste koosseisus saavad ilmselt olema ka maa-õhk tüüpi rakettide, ründelennukite ja kopteritega relvastatud eriotstarbelised allüksused.

Venemaa pool on korduvalt kritiseerinud NATO sõjalise aktiivsuse kasvu Euroopas. Venemaa alaline esindaja NATO juures Aleksander Gruško teatas, et NATO-le on niinimetatud hübriidsõja oht vaid ettekäändeks, et „õigustada oma tegevust idatiival".

22