Kuidas Eesti välisministeerium protestib Venemaa ilutulestike vastu video

70
(Uuendatud 18:10 11.07.2019)
Eesti on vastu! Moskvas korraldatav saluut NSV Liidu ja Ida-Euroopa linnade natsidest vabastamise aastapäeval ei meeldi Eestile.

Venemaa algatus tähistada 22. septembril Tallinna Saksa okupatsioonist vabastastamise 75. aastapäeva ilutulestikuga tekitas Eesti välisministeeriumi teravalt negatiivse reaktsiooni.

Eesti välisminister Urmas Reinsalu väljendas nördimust võttes üles jutu oma lemmikteemal, "Nõukogude okupatsioonist". Veel kaugemale läks eurosaadik ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige Jaak Madison, kes tegi vastuseks ettepaneku korraldada ilutulestik Pihkva oblasti Petseri linna hõivamise auks Eesti vägede poolt 1919. aastal.

Venemaa saatkond vastas välisministeeriumi saluudihirmule >>

Venemaa suursaatkond Eestis vastas Eesti välisministeeriumi avaldusele, kus Moskvas Tallinna natsidest vabanemise auks korraldatavat saluuti nimetatakse "provokatsiooniks" ja andis välisministeeriumi saluudihirmule omapoolse vastuse. 

"Tasuks mõelda, mis oleks saanud, kui kuritegelik Hitleri režiim oleks selle surmaheitluse võitnud. Siis ei oleks Euroopa kaardil sellist nimetust nagu Eesti. Balti riikide territoorium kuulus täielikule saksastamisele, mis tähendanuks valdavale osale Eesti elanikkonnast üsna kurba saatust," rõhutas suursaatkond. 

70
Tagid:
video, Teine maailmasõda, Eesti, Venemaa, ilutulestik
Teema:
Eesti saluudifoobia (8)
Samal teemal
Eesti saluudifoobia