Eesti peab ennast ise "NATO nõrgimaks lüliks" - Moskva hinnang

76
(Uuendatud 14:03 04.04.2019)
Eestil ei ole tõelist põhjust oma naabritelt agressiooni karta, kuna peale NATOga liitumist ei ole Venemaa Eesti suhtes ühtki vaenulikku sammu astunud, rääkisid Moskva-Washington-Tallinn videosilla osalejad.

Sputnik Eesti pressikeskuses NATO 70. aastapäeva puhul 3. aprillil toimunud Moskva-Washington-Tallinna videosillal osalejad rääkisid rahvusvahelisest olukorrast, Moskva ja alliansi vahelistest pingetest ja ka Eesti rollist kujunenud rahvusvaheliste suhete süsteemis.

Eesti juubel NATO-s ehk kuidas Eesti muutub polügooniks >>

29. märtsil tähistas Eesti pidulikult oma Põhja-Atlandi Allianssi kuulumise viieteistkümnendat aastapäeva. Missugune roll on Eestil NATO üldises strateegilises plaanis? Milliseid plusse on Eestile toonud liikmesus alliansis ja kui ohutult võib ta end tunda tõsise konflikti puhul? Nendele küsimustele otsisid vastust videosilla osalejad.

Põhja-Atlandi Allianss tähistab 4. aprillil oma 70. aastapäeva. Nüüdseks kuulub NATO-sse 29 riiki (1991. aastal 16) koos arvuka hulga partneritega Austraaliast Brasiiliani. Põhja-Atlandi Alliansi sõjateater hõlmab nüüd ka Lähis-Ida. Liitlaste vahel on rohkesti erimeelsusi ja alliansi raskuskese on viimastel aastatel nihkunud Saksamaalt ja Prantsusmaalt Poolasse ja Ida-Euroopasse.

76
Teema:
NATO idarindel (273)
Samal teemal
NATO idarindel