(0:30 / 2.05Mb / просмотров видео: 1533)

Juncker pidas Merkelit oma abikaasaks (video)

26
(Uuendatud 08:52 30.07.2017)
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker pidas Saksamaa liidukantslerit Angela Merkelit oma abikaasaks ja keeldus tema telefonikõnest

Juncker andis pressikonverentsi koos Slovakkia peaministri Robert Fico ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Maroš Šefčovičica kui tema mobiiltelefon helises. Euroopa Komisjoni president arvas, et talle üritab helistada tema abikaasa ning vajutas kõne kinni. Hetk pärast seda mõistis Juncker, et helistajaks oli hoopis Saksamaa kantsler Angela Merkel. 

Juncker nimetas Euroopa Parlamenti naeruväärseks >>

Juulikuu alguses pidi Juncker vabandama Euroopa Parlamendi esimehe Antonio Tajani ees selle eest, et nimetas Europa Parlamenti naeruväärseks, vahendas Sputnik Eesti juulikuu alguses.

Sellest teatas Euroopa Parlamendi ametlik esindaja Jaume Duch. Juncker kritiseeris plenaaristungil Euroopa Parlamenti, mille saadikute enamus ei tulnud kuulama EL-i endise eesistuja — Malta peaministri esinemist.

Ta teatas, et Euroopa Parlamendi 751 saadikust ainult 30 kohalolek Malta peaministri esinemise ajal annab tunnistust sellest, et Europa Parlament on naeruväärne, kuna Saksamaa ja Prantsusmaa riigijuhtide etteaste oleks tekitanud eurosaadikutes palju suuremat huvi. 

Peaminister Ratas arutas komisjoni president Junckeriga eesistumise tööplaane
© Фото: Annika Haas

Juncker: EL on heades kätes >>

Euroopa Komisjoni president ütles ühisel pressikonverentsil peaministri Jüri Ratasega, et Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine on Eesti juhtimisel heades kätes.

"Teie meeskond on valmis, olme näinud suuri jõupingutusi, mida olete teinud viimaste kuude jooksul. Oleme heades kätes," lausus Juncker Tallinnas.

Junckeri sõnul on ajalugu näidanud, et just väikesed liikmesriigid suudavad eesistumise perioodi edukalt läbi viia. Ta kiitis ka Eesti motot — ühtsus tasakaalu kaudu — leides, et see võtab hästi kokku eesseisvad ülesanded.

26
Tagid:
video, telefonikõne, eksimus, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, Angela Merkel, Brüssel, Saksamaa