(0:50 / 5.31Mb / просмотров видео: 1558)

USA-st välja saadetud Vene diplomaadid saabusid Moskvasse

18
(Uuendatud 14:54 02.01.2017)
Moskvasse saabus ööl vastu esmaspäeva lennuk, mille pardal oli 35 diplomaati, kes saadeti USA-st välja väidetava sekkumise pärast presidendivalimistesse, teatas Vene riigitelevisioon.

Washingtonist startinud Vene lennuk Il-96 diplomaatide ja nende pereliikmetega maandus Moskva Vnukovo lennuväljal kell 2.05 kohaliku aja järgi, vahendas BNS.

Televisioon näitas diplomaate ja nende perekondi lennuväljal vihma käes oma pagasit võtmas ja seejärel terminali sisenemas.

Väljasaatmine on osa sanktsioonidepaketist, milleks andis neljapäeval korralduse ametistlahkuva presidendi Barack Obama administratsioon.

USA luureagentuuride andmeil andis Kreml korralduse häkkida demokraatliku partei ja Hillary Clintoni kampaaniameeskonna meilikontidele, et aidata vabariiklasest kinnisvaramiljardär Donald Trump Valgesse Majja.

Moskva on korduvalt neid süüdistusi tõrjunud.

President Vladimir Putin on öelnud, et Venemaa omalt poolt ei kavatse USA diplomaate välja saata. Selles nähakse märki lootusest suhete muutumisele pärast Trumpi ametisseasumist 20. jaanuaril.

Diplomaatiline skandaal

18
Tagid:
väljasaatmine, sanktsioonid, skandaal, diplomaadid, Moskva, USA, Venemaa