(1:08 / 7.15Mb / просмотров видео: 2386)

Islamiriigi võitlejad tulistasid Venemaa välihospidali. Pealtnägijate videosalvestus

26
Islamiriigi võitlejad tulistasid Aleppos Venemaa kaitseministeeriumi mobiilset meditsiinilinnakut, mille tagajärjel hukkus kaks Venemaa meditsiiniõde ja mitu inimest sai haavata.

Esmaspäeval ründasid islamivõitlejad Aleppos Venemaa mobiilset hospidali. Rünnakus hukkus kaks meedikut ja veel ühe elu eest võitlevad praegu arstid. Lisaks meditsiinitöötajatele said kannatada ka kohalikud elanikud, kes olid tulnud arsti vastuvõtule. Haavata sai ka telekanali RT Araabia toimetuse ajakirjanik Somar Abudijab.

Moskvale mõistab, kellelt said Süüria "opositsioonirühmituse" islamivõitlejad Aleppos rünnaku alla sattunud Venemaa hospidali koordinaadid, teatas Kaitseministeeriumi ametlik esindaja kindralmajor Igor Konašenkov.

"Selle mõrva tellijate kätel on meie sõjaväelaste veri. Nende kätel, kes moodustasid, relvastasid ja koolitasid need inimnäolised elajad, nimetades neid nende tegevuse õigustamiseks oma südametunnistuse ja valijate ees "opositsiooniks". Jah, just teie kätel, härrasaed terroristide mahitajad USA-s, Ühendkuningriigis, Prantsusmaal ja teistes neile kaasa tundvates riikides ja riiklikes moodustistes," rõhutas Konašenkov.

Hiljuti linna saabunud meedikud osutasid arstiabi Aleppo vabastatud piirkondade elanikele. Mobiilse hospidali koosseisu kuulus muuhulgas laste- ja kirurgiaosakond, röntgenikabinet ja labor. Spetsialistide hulgas on pediaatrid ja akušöörid.

26
Tagid:
kaitseministeerium, hospital, Igor Konašenkov, Aleppo