(1:24 / 8.76Mb / просмотров видео: 845)

Talasi teedele ilmus automonstrum "Tšupakabra"

68
(Uuendatud 10:46 23.02.2016)
Talasi oblasti Bakai-Atinski rajooni Orlovka küla elanik Valentin Ganjuk rääkis Sputnik Kõrgõstan korrespondendile oma autost, millele pandi nimeks "Tšupakabra".

Tema sõnul läks tal 2013. aastal, kui ta parasjagu traktoriga Kara-Kujuni orgu heina vedas, haagis koos heinakoormaga ümber.

"Tee läks allamäge, traktori pidurid ei olnud kõige paremad ja nii see koorem ümber läkski. Just see oligi tõukeks auto loomisele, mis ka kehvades teeoludes saab olema äärmiselt püsiv," ütles Ganjuk.

Oma Mercedes-Benzi ehitas ta ümber koos kaskadöör Temirkul Borubajeviga, kes valmistas raami ja amortisaatorid. Kuid suurema osa tööst tegi farmer ära iseseisvalt. Auto ümberehituseks kulus kokku pool aastat. Ta täiustas raami ja hüdrovõimendit, veermikku, valmistas uued põrkerauad ja muu.

"Logarid tegin tavalisest hiina toiduainetetööstuses kasutatavast konveierilindist, sest auto pole ju mõeldud eputamiseks ega naljategemiseks, vaid majandustöödeks. Päevas sõidan ma 2-3 korda Kara-Kujuni, mis on Orlovkast 40 kilomeetri kaugusel, et kariloomadel silm peal hoida, neile sööta viia ja nii edasi," räägib talupidaja.

Ta märkis, et selle autoga saab veerohkest Talasi jõest koolmekohast läbi sõita halbu tagajärgi kartmata. Talasis nimetatakse masinat naljaga pooleks "Jelenvageniks", Biškekis "Tšupakabraks".

"Esimese sõidu tegin selle aasta jaanuaris. Sõidad Talasi turule ja kohe on rahvahulk ümber. Biškekis on päris võimatu, kõik annavad signaali, paluvad kinni pidada, lubada pilti teha," ütles autohuviline.

Auto ainuke puudus seisneb selles, et kõrgete kontsakingadega tütarlastel ei ole eriti mugav salongi ronida, ütles farmer lõpetuseks.

 

 

68