Tallinna rokkbänd Un-Real

Eesti rokkbänd lubab korraldada Kaliningradis tõelise show

71
(Uuendatud 11:35 18.08.2019)
Venemaa vanimal muusikafestivalil, kus osalevad sellised Venemaa rokilegendid nagu "Krematori" ja "Tšornõi Obelisk", astub üles ka Tallinna rokkgrupp Un-Real. Sputnik Eesti uuris täpsemalt grupi juhi Vitali Solovjovi käest.

TALLINN, 18. august - Sputnik, Denis Pastuhhov. Sel aastal oma veerand sajandilist toimumist tähistav rahvusvaheline rokifestival vabas õhus K!nRoc toimub Kaliningradis 23. – 25. augustini loosungi all "Rahu vene maailmas".

Ansambli Un-Real asutaja, vokalist ja kitarrist Vitali Solovjov rääkis Sputnik Eestile, et see Eesti muusikakollektiiv osaleb festivalil juba kolmandat korda. Oma esimesel ülesastumisel meeldis Un-Real nii korraldajatele, kui ka publikule ja uus kutse ei lasknud end kaua oodata.

Основатель группы Un-Real, вокалист и гитарист Виталий Соловьёв
© Sputnik / Владимир Новиков
Un-Reali asutaja, vokalist ja kitarrist Vitali Solovjov

"Esitame festivalidel alati ainult oma programmi - valikut oma parimatest ja uutest lauludest, korraldame laval tõelise show. Meile meeldib esineda teatriliseeritud vormis, efektsetes kontserdikostüümides ja materjali energilise esitlemisviisiga. Kuna me laulame vene keeles, tähendab see, et oleme ka osa vene maailmast. Ja me tahame esindada Eestit Venemaal adekvaatselt," ütles Vitali Solovjov.

Kaliningradil on väärt muusiku üle alati hea meel

Lisaks Eestile osalevad festivalil ansamblid Lätist, Leedust, Valgevenest, Kasahstanist, Poolast, Soomest, Ungarist ja Saksamaalt. Sel aastal võib peaesinejateks pidada nõukogude ja vene roki veterane - gruppe "Krematori" ja "Tsornõi Obelisk".

Tallinna muusik juhtis tähelepanu, et Kaliningradi publik on väga sõbralik ja suhtub samamoodi nii tuntud staaridesse, kui ka absoluutselt tundmatutesse bändidesse, kui nad on huvitavad ja näitavad ennast heast küljest. Festivali korraldajad demonstreerivad sellist suhtumist ka festivali afišiga, millel kõik grupid, nii tuntud tegijad kui ka uustulnukad, on kirjutatud samas kirjaviisis ja nende ülesastumise aega pole märgitud.

Solovjovi sõnul esineb Un-Real erinevatel festivalidel nii Baltimaades kui ka Venemaal, kuid rokifestivalil K!NRock on nende jaoks eriline koht. Kuigi selle külastamine on tasuta, hoitakse seal väga korda ja puhtust. Nii pole Kaliningradi festivalil purjus inimeste kaklusi, joodikuid ega narkomaane.

"Ausalt öeldes see omapära puhtuse osas on üllatav. Lisan, et vaatajaid ei tule festivalile mitte ainult Kaliningradi oblastist ja teistest Venemaa piirkondadest, vaid hulgaliselt ka Leedust, Poolast, Saksamaalt ja teistest riikidest. K!NRock on tõeline rahvapidu, kus ma ei näinud ühtegi rahulolematut nägu," ütles Solovjov.

Tasuks külastada nii Kaliningradi, kui ka selle ümbrust

Samuti soovitab Tallinna muusik kõigil eestlastel külastada mitte ainult rokifestivali ennast, vaid ka Kaliningradi linna. 

Основатель группы Un-Real, вокалист и гитарист Виталий Соловьёв
© Sputnik / Владимир Новиков
Un-Reali asutaja, vokalist ja kitarrist Vitali Solovjov 

"Ma ei saaks öelda, et käisin läbi kogu Kaliningradi. Kuid mulle meeldib väga, et selle ajaloolise linna keskus on suvel väga roheline ja maaliline. Soovitan minna Kaliningradi oblastis asuvasse Svetlogorskisse, endisesse Rauschenisse - saksa stiilis kuurortlinna, mis on säilitanud sõjaeelse originaalsuse. Ja ka teel Kaliningradi on mida imetleda, kuigi teekond auto või bussiga on pikk," lisas grupi Un-Real juht.

Välismaalased taotlevad aktiivselt e-viisasid Kaliningradi oblastisse >>

Sputnik Eesti andmetel võiks Eesti elanikke stimuleerida Kaliningradi külastama asjaolu, et alates 1. juulist 2019 saavad 52 riigi, sealhulgas Eesti kodanikud Kaliningradi oblasti külastamiseks taotleda äri-, humanitaar- ja turismiviisasid elektrooniliselt, s.o. külastada piirkonda niinimetatud elektrooniliste viisaga.

Venemaa tegi Kaliningradi külastamise Eesti kodanikele lihtsamaks >>

Ka Kaliningradi linn on muutumas. Nii rääkis Kaliningradis sündinud Narva "Transi" jalgpallur Deniss Poljakov Sputnik Eestile antud intervjuus, et enne Venemaal toimunud jalgpalli maailmameistrivõistlusi ei uuendatud Kaliningradis mitte ainult jalgpallirajatisi, vaid restaureeriti ka näiteks palju tänavaid ja maju.

71
Tagid:
Tallinn, muusikafestival, Kaliningrad
Samal teemal
Poolast leitud tunnel võib viia kadunud Merevaigutoa peidupaigani
Eesti film sai Venemaa filmifestivalil "Baltic Debuts" auhinna
Kaliningrad katsetas edukalt iseseisvat elektrisüsteemi
Vene-eesti sõnaraamat

Ameerika ajakirjanikku üllatas Eestis suhtumine venelastesse

170
(Uuendatud 17:44 22.10.2019)
Suhtumine venelastesse ja vene keelde on Eestis paranemas ning riiki võib nimetada regionaalseks rahutuviks – sellisele järeldusele jõudis Ameerika ajakirjanik Vijay Maheshwari.

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. Eestit külastanud Ameerika ajakirjanik Vijay Maheshwari oli väga üllatunud, kuidas suhtumine venelastesse ja vene keelde on riigis mõne aastaga muutunud.

Alles viis aastat tagasi suhtuti Eestis vene keelde halvustavalt – "umbes nagu tänases Ukrainas, ehkki umbes kolmandik selle riigi pooleteisest miljonist elanikust on venekeelsed".
Totaalne etteütlus Tallinnas möödus pealinnahõngulisena
© Sputnik / Вадим Анцупов
Ajakirjanikku üllatas, kui palju on viimastel aastatel suhtumine venelastesse ja vene keelde muutunud positiivses suunas.

Maheshwari märkis vene keeles rääkivate eestlaste "rahulikku ja pingevaba" käitumist ning pööras tähelepanu venekeelsele menüüle restoranis.

Ajakirjaniku eestlasest sõber kinnitas, et suhtumine vene keelde on palju paremaks muutunud. Maheshwari sõnul tõestab seda ka presidendi kantselei hiljutine ajutine kolimine Narva, mida ta muu hulgas seletas eestikeelse elanikkonna stereotüüpide purustamisega selle linna kohta.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et vene keel on Eesti elanike seas endiselt üks enim räägitud keeli (eesti keele järel). Ligikaudu 30% riigi elanikest peab seda oma emakeeleks. Tallinnas on vene keel emakeeleks peaaegu 47%-le elanikkonnast. Kirde-Eestis on venekeelse elanikkonna osakaal veelgi suurem.
© Sputnik / Deniss Grabussov
Mis keeli Tallinnas räägitakse
Sellele vaatamata on eesti keel ainus riigikeel. Näiteks naaberriigis Soomes on ametlikeks keelteks soome ja rootsi keel, kuigi riigis räägib rootsi keelt vähem kui 10% elanikkonnast - mitu korda vähem, kui Eestis vene keele rääkijaid.

Lugege lisaks:

170
Tagid:
riigikeel, venekeelne elanikkond, populaarne, vene keel, Eesti
Samal teemal
"Totaalse etteütluse 2019" pealinn Tallinn
Tallinnas kogus ülemaailmne etteütlus 2500 osalejat
"Totaalne etteütlus" möödus "pealinnahõngulisena"
Politoloog selgitas, miks Eesti koolides venekeelset õpet ära ei keelatud
Ühiskonnategelane politoloog ja publitsist Rodion Denissov

Politoloog: mida teha ukrainlaste sissetungiga

103
(Uuendatud 16:43 14.10.2019)
Politoloog ja publitsist Rodion Denissov kommenteeris siseministeeriumi ja justiitsministeeriumi otsust kehtestada kontroll illegaalse renditudtööjõu turu üle, mis puudutab peamiselt ukrainlasi.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Jutt käib neist töötajatest, kes on väidetavalt Eestis ärireisil või kohalike firmade poolt välismaistest ettevõtetest "renditud". Reeglina on tegu Ukraina kodanikega, kes on registreeritud Poola ettevõtete töötajatena.

Eesti valituse katsed kuidagi ukrainlaste riiki sisenemist piirata jätkuvad, sest nad hakkavad tõesti probleeme tekitama, ütles politoloog ja publitsist Rodion Denissov.

Denissov arvas, et võib olla tehakse EL-i tasandil teatavaid jõupingutusi, et Eestit ebaseadusliku tööjõu massilise saabumise eest kaitsta.

"Mis sellest saab, on endiselt väga raske öelda. Kardan, et Euroopa vastab: kui te ei taha ukrainlasi, siis võtke Süüria või Aafrika riikide põgenikke," ütles ta.

Sputnik Eesti andmetel on viimastel aastatel märkimisväärne osa Eesti töövõimelisest elanikkonnast kolinud tulusama töö otsinguil Lääne-Euroopasse, mistõttu riik seisab silmitsi terava tööjõupuudusega.

Vabu töökohti asus täitma peamiselt Ukrainast pärit välistööjõud, kust elanikud hakkas pärast riigipöördele järgnenud poliitilise ja majandusliku olukorra halvenemist suurel hulgal lahkuma.

Paljud ukrainlased töötavad Eestis Poola ettevõtetega sõlmitud töölepingu alusel. Tulenevalt fiktiivsetest skeemidest, mida Eesti tööandjad välistööjõu palkamisel kasutavad, laekub Eesti Vabariigi riigieelarvesse kohalike võimude andmeil kuni 14 miljoni euro võrra vähem makse.

Rodion Denissovi venekeelset intervjuud saate kuulata siit:

Политолог рассказал, что будет делать Эстония с нашествием украинцев
Lugege lisaks:

103
Tagid:
tööjõumaksud, migratsioon, tööjõupuudus, Ukraina, Eesti
Samal teemal
Eesti keele õpe võõrtöölistele - ulmeline missioon
Siseminister soovib pseudo-ukrainlaste tõttu lõpetada viisavabaduse Ukrainaga
Kahjulik viisavabadus. Eesti minister teeb ettepaneku ukrainlaste sisserännet piirata
Hakkab peale: valgevenelaste ja ukrainlaste viisad muutuvad tasulisteks
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega