Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse

Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse

91
(Uuendatud 12:56 25.03.2019)
Eestisse saabujad ja lahkujad saavad Tallinna Vanasadamas Viking Line või Moby SPL laevadele minnes või tulles teha nüüd jalutuskäigu läbi Eesti looduse, teatas Tallinna Sadam.

TALLINN, 25. märts — Sputnik. A-terminali pikimas terminali ja laeva ühendavas koridoris tervitavad reisijat tema teekonnal nüüd erinevad Eesti looduse teemalised "portaalid", mis ümbritsevad nende läbijat kolmest küljest, et isegi lakke vaadates tekiks tunne, nagu viibiksid ise kujutatud kohas. Meeleolu lisab LED-valgustus, mis on eriti efektne pimedas.

Tallinna Sadama turundusosakonna spetsialist- disaineri Siiri Mägi sõnul tekkis idee Tallinna Sadama innovatsioonipäeval, kui töötajate poolt uudsete ideede väljapakkumisel pälvis ühe auhinnalise koha just jalgsi reisijate liikumise atraktiivseks tegemisele keskenduv projekt Õnnetunnel.

"Jalgsi terminalist laeva ja laevast terminali viivad teekonnad on meie sadamas enamasti pikad, tühjad, hallid ja igavad - nende läbimine võtab aega ning on üksluine. See tekitab aga omakorda reisijais frustratsiooni. "Õnnetunneli" projekti eesmärgiks oligi tõsta jalgsi reisijate "õnnetunnet" ehk parandada jalgsi liikuja kasutajakogemust ja tõsta rahulolu," selgitas Mägi.

Lätlased peavad Eestit kõige edukamaks Baltimaaks
© Sputnik / Вадим Анцупов

Täna külastab Tallinna kuni 5700 kruiisituristi>>

Kuna füüsiliselt galeriide pikkusi vähendada pole võimalik, oli projekti idee visuaalsete vahenditega vähendada tajutavat teekonna pikkust mitmesajameetristes koridorides, andes tegevust hoopis inimese meeltele. Ühtlasi oli eesmärgiks võtta Eesti suurima mere- ja turismiväravana vastutus riiki saabujate ja riigist lahkujate esimese ja viimase kogemuse eest Eestis.

"Et pikka teekonda läbides igav ei hakkaks, satud oma jalutuskäigul nii metsa kui mereranda, öisesse rappa ja viljapõllule ning kohtad teel ka erinevaid loomi Eesti loodusest. Aknapindadelt aga saab lugeda huvitavaid fakte Eesti kohta," kirjeldas Siiri Mägi.

Kuna pilootprojekt on saanud juba positiivset reisijate ja laevafirmade tagasisidet, on Tallinna Sadam otsustanud tulevikus laiendada sama kontseptsiooni ka teistele reisijate koridoridele nii A- kui D-terminalis.

Новый облик таллинского пассажирского порта
© Фото : Port of Tallinn / Tallinna Sadam
Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse.

"Võimalusi on palju - jalutuskäik läbi ajaloo, läbi Eesti vaatamisväärsuste, tutvustades Eesti maakondi või linnasid jne. Kindlasti plaanime sama kontseptsiooni kasutada ka reklaamimüügilahendusena, kus ettevõtted saavad sadamasse soetada ka oma bränditud portaali", märkis turundusspetsialist Siiri Mägi.​

Tallinna Sadamasse on oodata 339 kruiisilaeva

Tallinna Sadam ootab aprilli lõpus algaval tänavusel kruiisihooajal 339 kruiisilaevakülastust, mis toovad pealinnaga tutvuma ligikaudu 600 000 kruiisituristi.

Tallinna Sadama teatel tuleb selle aasta kruiisihooaeg tundub üsna sarnane eelmise aasta kruiisihooajaga. Hooaeg algab 27. aprillil ja viimane kruiisilaev külastab Eestit 19. oktoobril, vahendas portaal Pealinn uudisteagentuuri BNS.

Kõige suuremad laevad sel aastal on kogumahutavuse järgi Norwegian Getaway, mis külastab Tallinnat 14 korda. Pikkuse järgi on suurim laev 330-meetrine Regal Princess, mis külastab Eestit 13 korda. Reisijate mahutavuse järgi on suurim MSC Merabiglia, mis mahutab pardale 5000 reisijat ja külastab pealinna suvel 11 korda.

Kõige väiksem laev on Variety Voyager, mis on 66 meetrit pikk ja võtab pardale kuni 70 reisijat.

Новый облик таллинского пассажирского порта
© Фото : Port of Tallinn / Tallinna Sadam
Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse.

Saaremaad külastab suvel seitse kruiisilaeva, mis toovad saarele kokku 4700 kruiisireisijat. Suurim laev on 219-meetrine Vasco da Gama. Saaremaa kruiisihooaeg saab alguse 28. juunil ning viimane laev külastab saart 12. septembril.

Turistid Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eestist on saanud soomlaste teine kodu>>

17 laeva külastavad Tallinna Sadamat esimest korda. Mõned neist on omanikke ja nimesid vahetunud laevad, osad aga selles piirkonnas täiesti uued.
Üksikud külastused on sel hooajal sellised, mil laevad jäävad ka ööseks Tallinnasse.

Kõige laevaderohkem päev saab olema 11. juuli, mil Tallinnas on korraga kuus kruiisilaeva ning nende pardal saabub kokku 8000 kruiisituristi. Päevi, mil Tallinnas on viis kruiisilaeva on juba tunduvalt rohkem ja üksikutel päevadel võib pealinnas viibivate kruiisireisijate arv ulatuda peaaegu 10 000 turistini.

91
Tagid:
terminal, turist, kruiis, kruiisilaev, Tallinna Sadam
Vene-eesti sõnaraamat

Ameerika ajakirjanikku üllatas Eestis suhtumine venelastesse

183
(Uuendatud 17:44 22.10.2019)
Suhtumine venelastesse ja vene keelde on Eestis paranemas ning riiki võib nimetada regionaalseks rahutuviks – sellisele järeldusele jõudis Ameerika ajakirjanik Vijay Maheshwari.

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. Eestit külastanud Ameerika ajakirjanik Vijay Maheshwari oli väga üllatunud, kuidas suhtumine venelastesse ja vene keelde on riigis mõne aastaga muutunud.

Alles viis aastat tagasi suhtuti Eestis vene keelde halvustavalt – "umbes nagu tänases Ukrainas, ehkki umbes kolmandik selle riigi pooleteisest miljonist elanikust on venekeelsed".
Totaalne etteütlus Tallinnas möödus pealinnahõngulisena
© Sputnik / Вадим Анцупов
Ajakirjanikku üllatas, kui palju on viimastel aastatel suhtumine venelastesse ja vene keelde muutunud positiivses suunas.

Maheshwari märkis vene keeles rääkivate eestlaste "rahulikku ja pingevaba" käitumist ning pööras tähelepanu venekeelsele menüüle restoranis.

Ajakirjaniku eestlasest sõber kinnitas, et suhtumine vene keelde on palju paremaks muutunud. Maheshwari sõnul tõestab seda ka presidendi kantselei hiljutine ajutine kolimine Narva, mida ta muu hulgas seletas eestikeelse elanikkonna stereotüüpide purustamisega selle linna kohta.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et vene keel on Eesti elanike seas endiselt üks enim räägitud keeli (eesti keele järel). Ligikaudu 30% riigi elanikest peab seda oma emakeeleks. Tallinnas on vene keel emakeeleks peaaegu 47%-le elanikkonnast. Kirde-Eestis on venekeelse elanikkonna osakaal veelgi suurem.
© Sputnik / Deniss Grabussov
Mis keeli Tallinnas räägitakse
Sellele vaatamata on eesti keel ainus riigikeel. Näiteks naaberriigis Soomes on ametlikeks keelteks soome ja rootsi keel, kuigi riigis räägib rootsi keelt vähem kui 10% elanikkonnast - mitu korda vähem, kui Eestis vene keele rääkijaid.

Lugege lisaks:

183
Tagid:
riigikeel, venekeelne elanikkond, populaarne, vene keel, Eesti
Samal teemal
"Totaalse etteütluse 2019" pealinn Tallinn
Tallinnas kogus ülemaailmne etteütlus 2500 osalejat
"Totaalne etteütlus" möödus "pealinnahõngulisena"
Politoloog selgitas, miks Eesti koolides venekeelset õpet ära ei keelatud
Ühiskonnategelane politoloog ja publitsist Rodion Denissov

Politoloog: mida teha ukrainlaste sissetungiga

103
(Uuendatud 16:43 14.10.2019)
Politoloog ja publitsist Rodion Denissov kommenteeris siseministeeriumi ja justiitsministeeriumi otsust kehtestada kontroll illegaalse renditudtööjõu turu üle, mis puudutab peamiselt ukrainlasi.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Jutt käib neist töötajatest, kes on väidetavalt Eestis ärireisil või kohalike firmade poolt välismaistest ettevõtetest "renditud". Reeglina on tegu Ukraina kodanikega, kes on registreeritud Poola ettevõtete töötajatena.

Eesti valituse katsed kuidagi ukrainlaste riiki sisenemist piirata jätkuvad, sest nad hakkavad tõesti probleeme tekitama, ütles politoloog ja publitsist Rodion Denissov.

Denissov arvas, et võib olla tehakse EL-i tasandil teatavaid jõupingutusi, et Eestit ebaseadusliku tööjõu massilise saabumise eest kaitsta.

"Mis sellest saab, on endiselt väga raske öelda. Kardan, et Euroopa vastab: kui te ei taha ukrainlasi, siis võtke Süüria või Aafrika riikide põgenikke," ütles ta.

Sputnik Eesti andmetel on viimastel aastatel märkimisväärne osa Eesti töövõimelisest elanikkonnast kolinud tulusama töö otsinguil Lääne-Euroopasse, mistõttu riik seisab silmitsi terava tööjõupuudusega.

Vabu töökohti asus täitma peamiselt Ukrainast pärit välistööjõud, kust elanikud hakkas pärast riigipöördele järgnenud poliitilise ja majandusliku olukorra halvenemist suurel hulgal lahkuma.

Paljud ukrainlased töötavad Eestis Poola ettevõtetega sõlmitud töölepingu alusel. Tulenevalt fiktiivsetest skeemidest, mida Eesti tööandjad välistööjõu palkamisel kasutavad, laekub Eesti Vabariigi riigieelarvesse kohalike võimude andmeil kuni 14 miljoni euro võrra vähem makse.

Rodion Denissovi venekeelset intervjuud saate kuulata siit:

Политолог рассказал, что будет делать Эстония с нашествием украинцев
Lugege lisaks:

103
Tagid:
tööjõumaksud, migratsioon, tööjõupuudus, Ukraina, Eesti
Samal teemal
Eesti keele õpe võõrtöölistele - ulmeline missioon
Siseminister soovib pseudo-ukrainlaste tõttu lõpetada viisavabaduse Ukrainaga
Kahjulik viisavabadus. Eesti minister teeb ettepaneku ukrainlaste sisserännet piirata
Hakkab peale: valgevenelaste ja ukrainlaste viisad muutuvad tasulisteks
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega