Tadžikistan meelitab rändureid kõrgete mägede, puhaste järvedega.

Sputnik kutsub Tadžikistani

78
Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida äratüütava rannapuhkuse Türgis.

Tadžikistan meelitab rändureid kõrgete Pamiiri ja Tian Shani mägede, puhaste järvede, kristalsete koske, õitemere ja tervistavate mineraalveeallikatega. Vanasti oli see oluline lõik Suurest Siiditeest.

Tänapäeval on kõige mugavam ja kiirem viis jõuda Eestist Tadžikistani — lennusõit riigi pealinna. Lennupileteid saab broneerida internetis või osta reiibüroodest.

Otselende Tallinnast Dušanbesse ei ole. Tuleb teha ümberistumine Riias või Vilniuses või Moskvas. Kui lennata väljumisega Riiast, jääb teha üks ümberistumine Moskvas. Läti pealinna võib sõita bussiga — üheotsapilet maksab 14 eurot (hind oleneb bussi väljumisajast).

Dušanbe rahvusvaheline lennujaam paikneb vaid 5 km kaugusel pealinna südamest, seega jõuab kesklinna ilma suurema vaevata. Võib kasutada ühistransporti või võtta takso. Sõit lennujaamast kesklinna võtab 15-20 minutit, kõik oleneb liiklustihedusest maanteel.

Lennureis Tallinnast Riiga kestab alla tunni, Riiast Moskvasse — tund ja 40 minutit, Moskvast Dušanbesse — neli tundi. Lennuk Tallinnast Vilniusse on teel tunni ja 20 minutit, Vilniusest Moskvasse kaks tundi ja Moskvast Dušanbesse, nagu me juba teame, on neli tundi lennureisi.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt www.skyscanner.net.

Lennupilet marsruudil Tallinn — Riia — Moskva — Dušanbe — Moskva —Riia — Tallinn maksab 520 eurot inimese kohta. Ühesuunapilet sel teekonnal läheb maksma umbes 240 eurot.

Lennupileti hind marsruudil Tallinn — Vilnius — Moskva — Dušanbe — Moskva — Vilnius — Tallinn algab 1100 eurost inimese kohta. Lend ainult ühes suunas läheb maksma umbes 720 eurot.

Lennureis marsruudil Riia — Moskva — Dušanbe — Moskva —Riia jääb 500 euro piiridesse. Lend ainult ühes suunas — 230 eurot inimese kohta.

Kui armastate läbida pikki vahemaid autoga, siis on just see variant teile sobiv. Vahemaa Tallinnast Dušanbesse on umbaudu 4800 km, mis nõuab üle 60 tunni teelolekut. Peate ületama Venemaa, Kasahstani ja Usbekistani piiri.

 

 

78
Teema:
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)