Moldova.

Sputnik kutsub Moldovasse

100
Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida igavakskiskuva rannapuhkuse Türgis.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Kohalikud reisibürood ei paku reisipakette Moldovasse, seetõttu tuleb sinna sõita omal käel. Kuid sellelgi on omad plussid — näiteks, saab vabalt valida oma reisi algus- ja tagasisaabumise päeva ning kogu reisi kestuse.

Eestist pääseb Moldovasse lennukil ümberistumisega Istanbulis, Münchenis või Viinis. Kui valida lennureis, kus ümberistumiseks jääb pikemalt aega, võib jõuda ühes neist kolmest linnast ka kesklinnas ringi jalutada ja kohapealset ilu uudistada.

Chișinău rahvusvaheline lennujaam — Moldaavia tähtsaim lennujaam — asub vaid 13 km kaugusel pealinna südamest. Kesklinnani saab sõita ühistranspordi või taksoga.

Tallinnast Istanbuli jõuab lennuk kolme ja poole tunniga, lend Istanbulist Chișinăusse kestab poolteist tundi. Lennusõit Tallinast Müncheni vältab kolm ja pool tundi, Münchenist Chișinăusse — kaks tundi. Lend Eesti pealinnast Viini võtab kaks tundi ja kakskümmend minutit, Viinist Chișinăusse aga kõigest 55 minutit.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt www.skyscanner.net.
Piletihinnad marsruudil Tallinn — Istanbul — Chișinău — Istanbul — Tallinn algavad 190 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet läheb maksma umbes 180 eurot inimese kohta.

Piletihinnad marsruudil Tallinn — München — Chișinău — München — Tallinn algavad 316 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 160 eurot.

Lend marsruudil Tallinn — Viin — Chișinău — Viin — Tallinn läheb maksma 339 eurot inimese kohta. Üheotsapilet maksab umbes 160 eurot.

Moldovasse võib sõita ka autoga. Vahemaa Tallinnast Chișinăuni on umbes 1730 km, mille läbimiseks kulub umbes ööpäev ratastel. Teekonnal tuleb läbida Läti, Leedu, Valgevene, Poola ja Ukraina.

Eesti ja Venemaa kodanikele, kes tulevad Moldovasse kuni 90 päevaks, on sissesõit viisavaba. Määratlemata kodakondsusega elamis- ja tööloaga Eestis elavad isikutele kehtib nõue vormistada viisa.

 

100