Kõrgõzstani suur kanjon.

Sputnik kutsub Kõrgõzstani

47
(Uuendatud 12:06 25.07.2016)
Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida äratüütava rannapuhkuse Türgis.

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Kirgiisia — lumeleopardi ja haruldase liilialise — Eduardi püvilille kodumaa, Tian Shani pärli — Õsõkköli järve ja siniste mägede maa.

Kõrgõzstani võib jõuda neljal viisil — lennukiga, rongiga, bussiga või isikliku autoga. Kiireim ja mugavaim vahend kohalejõudmiseks on muidugi lennuk.

Otselende Eestist Kõrgõzstani ei ole. Lennata tuleb ümberistumisega Moskvas või Istanbulis. Biškeki lennujaam Manas — Kõrgõzstani tähtsaim rahvusvaheline lennujaam — asub pealinnast 25 km loode pool. Kesklinna pääseb sealt bussi, marsruuttakso või taksoga.

Lend Tallinnast Moskvasse kestab poolteist tundi, Moskvast Biškekki — neli tundi.

Tallinnast Istanbuli viib lennuk kolme ja poole tunniga, lennureis Istanbulist Biškekki vältab pisut üle viie tunni.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt.

Piletihinnad marsruudil Tallinn — Istanbul — Biškek — Istanbul — Tallinn algavad 460 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 400 eurot inimese kohta.

Piletihinnad marsruudil Tallinn — Moskva — Biškek — Moskva — Tallinn algavad 790 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 306 eurot.

Alates 2012. aastast kehtib Euroopa Liidu kodanikele viisavabadus 60 reisipäevaks. Viisat ei nõuta ka Venemaa, Valgevene ja Ukraina kodanikelt.

Kogu ülejäänud kasuliku informatsiooni leiate siit:

47
Teema:
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)