Valgevenes võib iga reisihuviline eest leida põneva puhkusevõimaluse.

Puhkusereis Valgevenesse

492
(Uuendatud 11:03 11.07.2016)
Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida äratüütava rannapuhkuse Türgis.

Valgevenes võib iga reisihuviline eest leida põneva puhkusevõimaluse. Endisaegsed paganlikud pühakojad, unikaalsed protseduurid tervise turgutamiseks sanatoorimides, viikingite ja vanade slaavlaste elamud, erinevad turismimarsruudid, Poola kuningate iidsed lossid, lahingukuulsuse paigad Suure Isamaasõja aegadest, Białowieża ürgmets ja muidugi vabariigi pealinn Minsk. Teid ootavad ees muuseumid ja kontserdid, loomaaiad ja pargid, ainulaadsed kohad ja tasased jalutuskäigud.

Valgevene asub Euroopa keskel, piirnedes Venemaa, Läti, Leedu, Ukraina ja Poolaga. Eestist pääseb Valgevenesse nii lennukil kui ka autoteed pidi. Kõige kiirem, kuid mitte just odavaim viis kohalejõudmiseks on lennusõit. Otsereise Tallinnast sinna paraku ei ole. Lennata tuleb ümberistumisega kas Riias või Moskvas.

Lenusõit Tallinnast Moskvasse kestab poolteist tundi, Riiga aga alla tunni. Lennusõiduks Moskvast Minskisse kulub poolteist tundi, Riiast Minskisse — täpselt tund.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt www.skyscanner.net.

Piletihinnad marsruudil Tallinn — Riia — Minsk — Riia — Tallinn algavad 190 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 90 eurot.

Piletihinnad reisiks Tallinn — Moskva — Minsk — Moskva — Tallinn algavad 160 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 125 eurot.

Autoga või bussiga jõuab Minskisse kõige kiiremini läbi Läti ja Leedu. Bussipilet Tallinnast Minskini läheb maksma 30 eurost ühes suunas kuni 60 euroni edasi-tagasi. Teekonnale kulub keskeltläbi 15 tundi.

Venemaa Föderatsiooni kodanikele, kes peatuvad Valgevenes kuni 90 päeva, on selle riigi külastamine viisavaba. Euroopa ja teiste välisriikide kodanikud peavad vormistama viisa.

Ülejäänud kasuliku informatsiooni leiate siit:

 

 

492
Teema:
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)